Dennis nyerte az időfutamot, összetettben másfél percen belül a top 5

Rohan Dennis nyerte a spanyol országúti kerékpáros körverseny, a Vuelta a Espana 16. szakaszát, amelyen az éllovas Simon Yates hét másodperccel növelte előnyét az összetettben második Alejandro Valverdével szemben.

epa06972622 Australian rider Rohan Dennis of BMC team celebrates on the podium after winning the first stage of La Vuelta 2018 cycling tour, an individual time trial over 8 km in Malaga, Andalusia, Spain, 25 August 2018.  EPA/MANUEL BRUQUE Az ausztrál bajnok Dennis már második szakaszát nyerte az idei Vueltán (Fotó: EPA/MANUEL BRUQUE)

A Santillana del Mar és Torrelavega közötti 32 kilométeres egyéni időfutamon a papírformának megfelelő volt az ausztrál kerekes diadala, aki nagy fölénnyel, 50 másodperccel előzte meg a második amerikai Joey Rosskopfot és a harmadik spanyol Jonathan Castroviejót.

A végső diadalért hajtó bringások közül a holland Steven Kruijswijk volt a legjobb negyedik helyével, így feljött összetettben harmadiknak. A brit éllovas, Simon Yates közel másfél perces hátránnyal 13. lett, s hét másodperccel gyorsabbnak bizonyult legfőbb riválisánál, Valverdénél, akinek lemaradása így 33 másodpercre nőtt.

Eredmények:
16. szakasz, Santillana del Mar-Torrelavega, 32 km, egyéni időfutam:
1. Rohan Dennis (ausztrál, BMC Racing) 37:57 perc
2. Joey Rosskopf (amerikai, BMC Racing) 50 mp hátrány
3. Jonathan Castroviejo (spanyol, Sky) azonos idővel
4. Steven Kruijswijk (holland, LottoNL-Jumbo) 51 mp h.
...13. Simon Yates (brit, Mitchelton-Scott) 1:28 p h.
...15. Alejandro Valverde (spanyol, Movistar) 1:35 p h.

Az összetett élcsoportja:
1. Yates 64:52:58 óra
2. Valverde 33 mp hátrány
3. Kruijswijk 52 mp h.

Kedden a Getxo és Balcón de Bizkaia közötti 157 kilométer és hegyi befutó vár a mezőnyre, amely összesen 3271,4 kilométert tesz meg a vasárnapi, madridi célig.