Simon Yates nyerte a Vueltát, Viviani az utolsó szakaszt

A brit Simon Yates nyerte a Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros körversenyt.

epa07025197 Riders (L-R) Colombia's Miguel Angel Lopez of the Astana Pro Team, Belgium's Tomas De Gent of the Lotto Soudal team, Britain's Simon Yates of the Mitchelton-Scott team, and Spaniards Enric Mas of the Quick-Step Floors team and Alejandro Valverde of the Movistar Team pose prior to the 21st stage of La Vuelta cycling race over 112km between Alcorcon and Madrid, Spain, 16 September 2018.  EPA/MANUEL BRUQUE A harmadik helyezett Miguel Angel Lopez, a hegyi pontversenyt megnyerő Tomas De Gent, a Vuelta-győztes Simon Yates, az összetettben másodikként záró Enric Mas és a zöld trikós Alejandro Valverde a spanyol körverseny zárószakaszán (Fotó: EPA/MANUEL BRUQUE)

A Mitchelton-Scott 26 éves versenyzője pályafutása során először diadalmaskodott háromhetes viadalon. Ezzel a Vuelta első, 1935-ös megrendezése óta először fordult elő, hogy egy ország versenyzői sorozatban öt nagy körversenyt megnyertek: a szintén brit Chris Froome tavaly a Tour de France-t és Vuelta a Espanát, idén a Giro d'Italiát követően ünnepelhetett, míg a nyári Touron Geraint Thomas diadalmaskodott.

Yates mögött összetettben másodikként a hazai közönség előtt szereplő Enric Mas, míg harmadikként a kolumbiai Miguel Ángel López zárt.

A 3271,4 kilométer össztávú Vuelta pontversenyét a spanyol Alejandro Valverde, hegyi pontversenyét pedig a belga Thomas De Gendt nyerte, míg a legjobb csapat díját a Movistar érdemelte ki.

A vasárnapi záróetapon az olasz Eli Viviani bizonyult leggyorsabbnak a sprintbefutóban.