Holland vb-cím, magyar 20. hely a pályakerékpáros pontversenyében

mti
A tavaly ezüstérmes holland Jan-Willem van Schip nyerte a férfi pontversenyt a lengyelországi Pruszkówban zajló pályakerékpáros világbajnokság pénteki napján. A versenyszám magyar indulója, Filutás Viktor a 20. helyen végzett.

A 24 éves Van Schip mögött a spanyol Sebastian Mora Vedri lett a második, a dobogó alsó fokára pedig az ír Mark Downey állhatott fel. Az Európa-bajnok lengyel Wojciech Pszczolarski negyedik lett.

A 40 kilométeres, 160 körös futam során 10 körönként sprintre került sor, és az első három helyezett minden alkalommal pontot kapott, illetve a lekörözésért is jártak pontok.
Filutás három riválisát megelőzve zárt a 20. helyen. A BVSC-Zugló 22 éves versenyzője a tavalyi glasgow-i Eb-n – első felnőtt világversenyén – 17. lett.