Tour: Alaphilippe megtartotta a sárga trikót, Yates és Pinot a nap nyertese

A brit Simon Yates második szakaszgyőzelmét aratta a Tour de France országúti kerékpáros körversenyen vasárnap, míg az összetettben élen álló francia Julian Alaphilippe-nek ugyan csökkent az előnye, de megőrizte a sárga trikót az utolsó pireneusi etapon.
epa07731806 France's Julian Alaphilippe (L) of the Deceuninck Quick Step team wears the overall leader's yellow jersey during the 15th stage of the 106th edition of the Tour de France cycling race over 185km between Limoux and Foix Prats d'Albis, France, 21 July 2019.  EPA/YOAN VALAT Az éllovas Julian Alaphilippe vasárnap is hatalmasat küzdött a sárga trikó megtartásáért (Fotó: EPA/YOAN VALAT)

A Limoux és Foix Prat d’Albis közötti 185 kilométeren négy első kategóriás hegy leküzdése várt a versenyzőkre, akik közül a tavalyi Vuelta a Espana győztese csütörtöki sikeréhez hasonlóan egy hosszú szökés után ért elsőként a célba.

Az összetett győzelemért csatázó kerekesek közül Thibaut Pinot volt a legerősebb, aki az utolsó emelkedőn ritmusváltásával mindenkit leszakított, egyedül Egan Bernal tudott egy ideig a nyomában maradni, de végül ő is lemaradt.

A kolumbiai bringás megúszta 18 másodperces hátránnyal, de címvédő csapattársa, a brit Geraint Thomas 49 másodpercet, míg Alaphilippe 1:16 percet veszített Pinot-val szemben, aki feljött a negyedik helyre.

15. szakasz, Limoux-Foix Prat d’Albis, 185 km, hegyi befutó:

1. Simon Yates (brit, Mitchelton-Scott) 4:47:04 óra
2. Thibaut Pinot (francia, Groupama-FDJ) 33 mp hátrány
3. Mikel Landa (spanyol, Movistar) azonos idővel
4. Emanuel Buchmann (német, BORA-hansgrohe) 51 mp h.
5. Egan Bernal (kolumbiai, INEOS) azonos idővel
…7. Geraint Thomas (brit, INEOS) 1:22 p h.
8. Steven Kruijswijk (holland, Jumbo-Visma) azonos idővel
…11. Julian Alaphilippe (francia, Deceuninck – Quick-Step) 1:49 p h.

6. Buchmann 2:14 p h.

A hétfői szünnapot követően a Nimes környéki 177 kilométer vár a mezőnyre, amely összesen 3460 kilométert teljesít a jövő vasárnapi, párizsi befutóig.