Elképesztő izgalmak után után kupadöntős az Érd

M4 Sport/MTI
Az Érd HC csapata lesz a bajnok Győri Audi ETO KC ellenfele a női kézilabda Magyar Kupa fináléjában, miután 23-23-as döntetlen után hétméteresekkel legyőzte a Siófok KC együttesét a második elődöntőben, szombat délután a Papp László Budapest Sportarénában.

Eredmény,
női Magyar Kupa, elődöntő:
Érd HC-Siófok KC 27-26 (9-11, 23-23) – hétméteresekkel 4-3
a legeredményesebb játékosok a rendes játékidőben: Krpez Slezak 6, Kiss N. 5, Lassource, Signaté, Szabó L. 3-3, illetve Such 6, Ferenczy 4, Elghaoui, Aoustin 3-3

A 11. percben az érdi Kiss Nikolett volt a meccs első magyar gólszerzője (4-3), de csapata – amely sérülés miatt nélkülözte a válogatott átlövő Klivinyi Kingát – a folytatásban sem tudott egyenlíteni. A Siófok gyorsabban, pontosabban játszott, és Such Nelli vezérletével magabiztosan őrizte előnyét (11-9).

A játék képe a 44. percben változott, amikor az Érd megkezdte a felzárkózást, és előbb egyenlített (17-17), majd Kiss Nikloett negyedik találatával – a meccs során először – átvette a vezetést (19-18).

A Pest megyeiek 6-2-es sorozata után a siófokiak 3-0-s szériája következett, így hat perccel a vége előtt ismét utóbbiak álltak jobban (21-19). Az Érd a folytatásban megint egyenlített, majd a vége előtt 12 másodperccel a francia Mariama Signaté volt eredményes, ám a dudaszó pillanatában Ferenczy Fruzsina egalizált (23-23), így a Győr-Ferencváros meccs után ezen a találkozón is hétméteres-párbaj döntött a továbbjutásról.

Az érdiek részéről Tóth Gabriella és Signaté is hibázott, ezért Camille Aoustin, majd Camilla Maibom lövése is döntőbe jutást ért volna a Siófoknak, ám egyikük sem járt sikerrel, így a párharc folytatódott. Mivel Simone Böhme kísérletét Julie Foggea kivédte, Katarina Krpez Slezak viszont nem hibázott, az Érd 2016 után másodszor jutott a kupadöntőbe.

korábban:
Győri Audi ETO KC – FTC-Rail Cargo Hungaria 30-29 (15-12, 25-25) – hétméteresekkel 5-4