Elképesztő második félidővel verte a Veszprém a Bresztet

A Telekom Veszprém nyolc góllal legyőzte a fehérorosz Meskov Breszt csapatát vasárnap a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában.

A két együttes 14. alkalommal találkozott egymással, a mérleg a magyar csapat szempontjából egy vereség, két döntetlen, és immár 11 győzelem. A Veszprém sorozatban hatodszor győzött a BL-ben.

A házigazdák szereztek vezetést, de Lékai Máté találata után 14 percig nem született újabb gól, ezt kihasználva a fehéroroszok 5-1-re elhúztak. A Veszprém korábbi és a Meskov jelenlegi kapusa, a horvát Ivan Pesic remekül védett, David Davis hazai vezetőedző pedig időt kért, de egy ideig ez sem használt. A 15. percben Nagy László góljával elkezdte a felzárkózást a Veszprém, de a szünetben is hátrányban volt, mert játékosai többször is a kapufát találták el, illetve Pesic hatvanszázalékos hatékonysággal védett az első félidőben.

A második felvonás elején a fehéroroszok több mint hat percig gólképtelenek voltak, Mikler Roland egyre jobban védett, a támadások pedig egyre gyorsabbak, lendületesebbek voltak, így a 44. percben már három találattal vezetett a Veszprém (17-14). A vendégek levitték a kapusukat támadásban, de létszámfölényüket nem tudták kihasználni, sőt, négy gólt kaptak, és egyet sem lőttek ebben az időszakban. Ezt követően egy ideig felváltva estek a gólok, vagyis a Meskov már nem tudott felzárkózni, sőt az utolsó percekben a veszprémiek ismét egy 4-0-s szériát produkáltak.

A kilenc győzelemmel és négy vereséggel álló Veszprém jövő szombaton a lengyel Vive Kielce otthonában zárja a BL csoportkörét, és ha nem kap ki, csoportja második helyén végez. A kilenc sikerrel, egy döntetlennel és három vereséggel álló Szeged – amely már korábban biztosította a második helyezést csoportjában – vasárnap a PPD Zagreb csapatát fogadja.

Eredmény:
csoportkör, 13. forduló, A csoport:
Telekom Veszprém-Meskov Breszt (fehérorosz) 28-20 (9-10)
a Veszprém gólszerzői: Nilsson, Mackovsek, Mahé 4-4, Ilic, Nagy L. 3-3, Tönnesen, Lékai 2-2, Manaszkov, Gajic, Strlek, Terzic, Blagotinsek, Nenadic 1-1

A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 22 pont, 2. TELEKOM VESZPRÉM 18, 3. Vardar Szkopje (macedón) 17, 4. Rhein-Neckar Löwen (német) 14 (393-380), 5. Vive Kielce (lengyel) 14 (404-394), 6. Montpellier HB (francia) 7 (350-381), 7. Meskov Breszt 7 (347-396), 8. IFK Kristianstad (svéd) 5

szombaton játszották:
B csoport: HBC Nantes (francia) – MOL-Pick Szeged 29-26 (13-11)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain (francia) 24 pont, 2. MOL-PICK SZEGED 19, 3. Flensburg-Handewitt (német) 14, 4. HBC Nantes 13, 5. Motor Zaporizzsja (ukrán) 11, 6. PPD Zagreb (horvát) 10, 7. RK Celje PL (szlovén) 7, 8. Skjern HB (dán) 6

Borítókép: Veszprém, 2019. február 24. A veszprémi Borut Mackovsek (k), valamint a fehérorosz Sandro Obranovic (b) és Pavel Horak a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 13. fordulójában játszott Telekom Veszprém - Meskov Breszt mérkőzésen a Veszprém Arénában 2019. február 24-én. MTI/Bodnár Boglárka