Másodpercekkel a vége előtt mentett pontot a Szeged a Tatabánya ellen

A címvédő MOL-Pick Szeged 25–25-ös döntetlent játszott a Tatabánya vendégeként a férfi kézilabda NB I. szombati rangadóján.
Tatabánya–Szeged (Fotó: Facebook/GrundfosTatabányaKC) Rendkívül izgalmas hajrát hozott a forduló tatabányai rangadója (Fotó: Facebook/GrundfosTatabányaKC)

A kilencedik percben időt kellett kérniük a szegedieknek, mert a hazaiak már 5-1-re vezettek. A folytatásban sikerült némileg felzárkózniuk, de mivel nem tudták huzamos ideig megakadályozni a Tatabánya gyors játékát, az egyenlítésre eleinte nem volt esélyük. A címvédő az első félidő második felében pontosabban lőtt és keményebben védekezett, így a szünet előtt egy 4-0-s sorozattal döntetlenre alakította az állást.

A második felvonást sokkal jobban kezdték a szegediek, a mérkőzés során először átvették a vezetést, sőt egy 7-2-es szériával elléptek ellenfelüktől (16-20). A Tatabányának – Milos Vujovic és Rosta Miklós vezérletével – a folytatásban sikerült egyenlítenie, sőt másfél perccel a vége előtt ismét egy találattal jobban állt.

A Szeged elhibázta a támadását, majd a házigazdák is rontottak, Bánhidi Bence egyenlített, végül Ilyés Ferenc középkezdésből az üres kapu mellé lőtt, így alakult ki a 25-25-ös végeredmény.

A Tatabányának ez volt az első pontvesztése hazai pályán a bajnokságban, a Szeged pedig első alkalommal nem nyert a mostani idényben.

Grundfos Tatabánya KC – MOL-Pick Szeged 25-25 (14-13)
Ferencvárosi TC-Telekom Veszprém 26-27 (13-15)
CYEB Budakalász – HE-DO B. Braun Gyöngyös 20-20 (11-8)
Balatonfüredi KSE-Vecsési SE 31-24 (15-12)
DVTK-Eger – Mezőkövesdi KC 27-28 (16-14)
Csurgói KK-Dabasi KC 26-26 (15-13)