Eb-döntős a magyar női junior kézilabda-válogatott

Hihetetlen izgalmak után, az orosz együttest 29-27-re legyőzve jutott fináléba Golovin Vlagyimir együttese, amelyben a Norvégiát kiejtő holland válogatott lesz az ellenfele vasárnap 17.30-tól. A döntőt a Duna World és az m4sport.hu közvetíti élőben.
Női junior kézilabda-válogatott (Fotó: Cseh Péter/MKSZ) Női junior kézilabda-válogatott (Fotó: Cseh Péter/MKSZ)

A magyar válogatott 29-27-re legyőzte Oroszország csapatát pénteken a Győrben zajló női junior kézilabda Európa-bajnokság elődöntőjében. A két csapat legutóbb május közepén találkozott egymással, akkor a magyarok 38-23-ra győztek, és ezúttal is remekül kezdtek (5-1), sőt Herczeg Lili bravúros védéseire alapozva tovább növelték a különbséget a szünetig (19-12).

A második félidőben nagyon sokat hibáztak a házigazdák, az első hét percben például egy gólt sem dobtak. Az oroszok előbb 20-19-re felzárkóztak, majd egyenlítettek, sőt az 53. percben a vezetést is átvették (24-23). A rendkívül szoros és izgalmas hajrában emberelőnybe kerültek a magyarok, és ezt kihasználva végül kicsikarták a győzelmet.

A legeredményesebb magyar játékos Kácsor Gréta volt hat góllal.

A fináléban a holland együttes lesz a magyarok ellenfele, amely a norvégokat múlta felül 31-29-re. A döntőt vasárnap 17.30-tól rendezik az Audi Arénában.