A Falco a Magyar Kupa első döntőse

Elsőként a Szombathely jutott be a fináléba a férfi kosárlabda Magyar Kupában, miután a debreceni elődöntőben legyőzte szombaton az Atomerőmű csapatát.

A két gárda előzőleg éppen tíz éve, 2008-ban vívott kupadöntőt, akkor a Falco hazai pályán emlékezetes csatában, kétszeri hosszabbítás után gyűrte le a paksiakat 107-96-ra.

A Főnix Csarnokban a szombathelyiek erősödtek a pénteki negyeddöntőhöz képest, ugyanis csatlakozott a többiekhez az előzőleg lázas Perl Zoltán és Alekszandar Pustahvar, aki tüdőgyulladásából lábadozott.

Az első negyed még kiegyenlítetten alakult, ezt követően még a paksiak vezettek, de a folytatásban a Falco már kézben tartotta a mérkőzést és végül magabiztos, 17 pontos győzelmet aratott.

A vasiak ellenfele a vasárnapi döntőben a címvédő Alba Fehérvár vagy a bajnoki éllovas Szolnoki Olaj lesz, a második elődöntőt, valamint a vasárnapi finálét az M4 Sport és az m4sport.hu élőben közvetíti.

Eredmény, Zsíros Tibor Férfi Magyar Kupa, Debrecen:
elődöntő:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Atomerőmű SE 81-64 (20-21, 14-11, 25-18, 22-14)