Simán nyerte a harmadik meccset a Szolnok

A Szolnok hazai pályán legyőzte a Szombathely együttesét csütörtökön a férfi kosárlabda NB I döntőjének harmadik mérkőzésén, ezzel 2-1-re vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

A finálé első meccsén, vasárnap a Tisza-partiak 82-76-ra nyertek hazai pályán, majd kedden a vasi gárda 76-73-mal egyenlített az Arena Savariában.

A csütörtöki folytatáson már az első negyedet követően 11 ponttal vezetett a házigazda, s előnyéből a nagyszünetig csak egy pontot adott le. Az első két szakaszban a hazaiak főleg távolról voltak magabiztosabbak, öt sikeres hárompontos dobásukkal szemben a vendégek mindössze egy triplát tudtak felmutatni.

A harmadik negyedben aztán jelentősen ellépett ellenfelétől az alapszakasz- és Magyar Kupa-győztes Szolnok, így a hajrában már csak arra kellett figyelnie, hogy ne engedje közel magához a Falcót.

A negyedik mérkőzésére hétfőn kerül sor Szombathelyen. Eredmény, döntő, 3. mérkőzés:
Szolnoki Olaj – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 89-70 (22-11, 21-22, 28-15, 18-22)
legjobb dobók: Milosevic, Perry 18-18 pont, Vojvoda, Browning, Tóth A. 13-13, illetve Perl 19, Borisov, Váradi 10-10

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-1 a Szolnok javára.