Egy győzelem, három vereség a magyarok mérlege az Európa Kupában

A DVTK, a Győr és a Cegléd idegenben kikapott, a Szekszárd hazai pályán győzött a női kosárlabda Európa Kupa harmadik fordulójában.

A szekszárdiak 1/1-es győzelem/vereség mutatóval kezdték a szerdai mérkőzést, a cseh együttes pedig két sikeresen megvívott párharc után érkezett Szekszárdra. Eleinte a vendégek játszottak pontosabban, de a hazaiak teljesítménye fokozatosan javult és az utolsó negyedben többször is vezettek tíz ponttal. Abby Bishop és Erica McCall 24-24 ponttal járult hozzá a sikerhez.

Ebben a csoportban a Szekszárd és a Nymburk mellett a szlovák Ruzomberoknak is két győzelme és egy veresége van három forduló után.

A DVTK 2/1-es győzelem/vereség mutatóval rendelkezik, a Győr 1/2-vel, a Cegléd pedig 0/3-mal áll a csoportküzdelmek felénél.

Eredmények (a sorozat honlapjáról):
női Európa Kupa, 3. forduló:
F csoport:

Girona (spanyol)-CMB Cargo UNI Győr 78-58 (23-17, 20-12, 14-11, 21-18)

G csoport:
Venezia (olasz)-Aluinvent DVTK 92-75 (20-20, 19-18, 27-16, 26-21)

H csoport:
Atomerőmű KSC Szekszárd-Nymburk (cseh) 72-65 (17-21, 14-10, 18-16, 23-18)

I csoport:
BLMA (francia)-VBW CEKK Cegléd 92-50 (33-14, 22-13, 19-16, 18-7)

Az Európa Kupában két főcsoportban, tíz négycsapatos csoportban zajlanak a küzdelmek, mindegyik kvartettből az első kettő, valamint a két főcsoportból a két-két legjobb harmadik jut tovább.