Rég látott szoros meccsek a férfi kosárlabda NB I-ben

A forduló egyik meccsén sem volt hat pontnál nagyobb különbségű győzelem.

Könnyed győzelmet aratott a Falco a Leicester ellen az Európa Kupában. (Forrás: Falco KC Szombathely - Facebook) A Falco játékosai. (Forrás: Falco KC Szombathely - Facebook)

A címvédő és listavezető Szolnok hazai pályán 64-58-ra legyőzte a Szeged csapatát a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján. A Szolnok két negyeden át kézben tartotta a mérkőzést, a harmadik felvonást azonban tíz ponttal elveszítette, így váratlanul izgalmas és nyílt lett a végjáték, amelyben ismét a hazaiak bizonyultak jobbnak.

A Sopron hiába hajrázott - és nyerte meg nyolc ponttal a zárónegyedet -, végül egy ponttal alulmaradt a Falco KC vendégeként. Minimális különbség döntött Pakson is, ahol a vendég jászberényiek győztek. Szorosan alakult a játéknap pécsi összecsapása szintén, a házigazda PVSK öt ponttal kerekedett a fehérváriak fölé, akik öt győzelem mellett a kilencedik vereségüket szenvedték el.

A Kaposvár hosszabbítás után győzött a sereghajtó Tehetséges Fiatalok otthonában. A TF honlapjának tájékoztatása szerint Mehmedovic Merim vezetőedző szerda óta nem jelent meg a csapat edzésein, vezetőség és a játékosok sem tudják elérni, így a somogyiak elleni mérkőzésen Nagy Bálint másodedző irányított a kispadtól.

Eredmények:
Szolnoki Olaj KK - Naturtex-SZTE-Szedeák 64-58 (13-10, 19-10, 12-22, 20-16)
Atomerőmű SE - JP Auto-JKSE 71-72 (21-18, 17-17, 20-25, 13-12)
Pécsi VSK-Veolia - Alba Fehérvár 78-73 (29-15, 15-23, 12-14,
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Sopron KC 75-74 (17-11, 22-18, 20-21, 16-24)
Serco-TF-BP - Kaposvári KK 79-81 (17-16, 19-25, 17-17, 19-14, 7-9), hosszabbítás után