A Golden State Warriors söpréssel jutott az NBA nagydöntőjébe

A címvédő Golden State Warriors hétfőn hosszabbításban győzött a vendéglátó Portland Trail Blazers ellen, és ezzel veretlenül nyerte meg az észak-amerikai kosárlabda-liga Nyugati főcsoportjának döntőjét. A Warriors sorozatban ötödik nagydöntőjére készülhet, az előző négy kísérletéből háromszor a bajnoki címet is megszerezte.

epa07588193 Golden State Warriors guard Stephen Curry (L), Golden State Warriors forward Draymond Green (C) and Golden State Warriors forward Alfonzo McKinnie (R) cheer at the conclusion of the NBA Western Conference Playoff Finals basketball game four between the Golden State Warriors and the Portland Trail Blazers at the Moda Center in Portland, Oregon, USA, 20 May 2019.  EPA/JOHN G. MABANGLO SHUTTERSTOCK OUT Stephen Curry, Draymond Green és Alfonzo McKinnie pacsizik a Portland elleni konferenciadöntő negyedik meccsén (Fotó: EPA/JOHN G. MABANGLO)

Az oaklandiek azt követően, hogy a párharc harmadik felvonásán 18 pontos hátrányból fordítva nyertek, ezúttal 1:42-vel a harmadik negyed vége előtt 17 ponttal (95-78) voltak lemaradva, ennek ellenére diadalmaskodtak.

A Warriorsban - amelyből ezúttal is hiányzott az elmúlt két nagydöntő legjobbjának megválasztott Kevin Durant, valamint DeMarcus Cousins, és a 2015-ös finálé MVP-je, Andre Iguodala - történelmi teljesítményt nyújtott Steph Curry és Draymond Green párosa: az NBA történetében ugyanis először ért el egy csapatban két játékos is tripla duplát (három statisztikai mutatóban is kétszámjegyű eredmény) egy playoff-mérkőzésen. Curry 37 ponttal, 12 lepattanóval és 11 gólpasszal zárt, míg Greennek 18 pontja, 14 lepattanója és 11 gólpassza volt. Currynek egyébként egy elképesztő sorozata szakadt meg: a negyedik negyedben elrontott egy büntetőt, ezt megelőzően legutóbb 2015-ben fordult elő vele, hogy egy playoff-mérkőzés zárófelvonásában, vagy a hosszabbításban rontson a vonalról, a széria 81 sikeres büntető után ért vége.

A Warriors mostani döntős sorozatánál az NBA történetében csak a legendás Boston Celticsnek van hosszabb szériája, 1957 és 1966 között tíz alkalommal játszott a bajnoki címért.

Az összes nagy amerikai bajnokságot figyelembe véve a Warriors a hatodik csapat, amely egymást követően legalább ötször játszott nagydöntőt: a Boston Celtics mellett a jégkorongligában (NHL) a Montreal Canadiens és a New York Islanders, baseballban a New York Yankees, amerikaifutballban pedig a Cleveland Browns érte el ezt a bravúrt.

A Golden State a nagydöntőben a Keleti főcsoport győztesével találkozik, ott jelenleg a Milwaukee Bucks 2-1-re vezet a Toronto Raptors ellen.