Már a második napon csúcsmeccs! Itt a 2018-as foci-vb menetrendje

A pénteki, Moszkvában rendezett sorsolással kialakult a 2018-as labdarúgó-világbajnokság menetrendje.

A sorsolásról itt olvashat bővebben!

A 2018-as oroszországi FIFA labdarúgó-világbajnokság hivatalos csoportbeosztása:
A-csoport
Oroszország, Uruguay, Egyiptom, Szaúd-Arábia
B-csoport
Portugália, Spanyolország, Irán, Marokkó
C-csoport
Franciaország, Peru, Dánia, Ausztrália
D-csoport
Argentína, Horvátország, Izland, Nigéria
E-csoport
Brazília, Svájc, Costa Rica, Szerbia
F-csoport
Németország, Mexikó, Svédország, Dél-Korea
G-csoport
Belgium, Anglia, Tunézia, Panama
H-csoport
Lengyelország, Kolumbia, Szenegál, Japán

Moszkvában kisorsolták a vb csoportjait (fotó: EPA/YURI KOCHETKOV)



A 2018-as világbajnokság nyitómérkőzését a házigazda Oroszország és Szaúd-Arábia vívja 195 nap múlva, június 14-én, Moszkvában. A döntőt július 15-én rendezik, szintén a fővárosban.

A címvédő németek Mexikó ellen kezdenek (június 17.), a B csoport Portugália–Spanyolország rangadóját pedig a torna második napján, június 15-én rendezik, a angolok és belgák a csoportkör utolsó fordulójában, június 28-án találkoznak.

A VB MENETRENDJE

Csoportkör
A csoport:
június 14., csütörtök:
Oroszország - Szaúd-Arábia, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 17.00
június 15., péntek:
Egyiptom-Uruguay, Jekatyerinburg 14.00
június 19., kedd:
Oroszország-Egyiptom, Szentpétervár 20.00
június 20., szerda:
Uruguay - Szaúd-Arábia, Rosztov 17.00
június 25., hétfő:
Uruguay-Oroszország, Szamara 16.00
Szaúd-Arábia - Egyiptom, Volgográd 16.00

B csoport:
június 15., péntek:
Marokkó-Irán, Szentpétervár 17.00
Portugália-Spanyolország, Szocsi 20.00
június 20., szerda:
Portugália-Marokkó, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 14.00
Irán-Spanyolország, Kazany 20.00
június 25., hétfő:
Spanyolország-Marokkó, Kalinyingrád 20.00
Irán-Portugália, Szaranszk 20.00

C csoport:
június 16., szombat:
Franciaország-Ausztrália, Kazany 12.00
Peru-Dánia, Szaranszk 18.00
június 21., csütörtök:
Franciaország-Peru, Jekatyerinburg 14.00
Dánia-Ausztrália, Szamara 17.00
június 26., kedd:
Dánia-Franciaország, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 16.00
Ausztrália-Peru, Szocsi 16.00

D csoport:
június 16., szombat:
Argentína-Izland, Moszkva (Szpartak Stadion) 15.00
Horvátország-Nigéria, Kalinyingrád 21.00
június 21., csütörtök:
Argentína-Horvátország, Nyizsnyij Novgorod 20.00
június 22., péntek:
Nigéria-Izland, Volgográd 17.00
június 26., kedd:
Izland-Horvátország, Rosztov 20.00
Nigéria-Argentína, Szentpétervár 20.00

E csoport:
június 17., vasárnap:
Costa Rica-Szerbia, Szamara 14.00
Brazília-Svájc, Rosztov 20.00
június 22., péntek:
Brazília-Costa Rica, Szentpétervár 14.00
Szerbia-Svájc, Kalinyingrád 20.00
június 27., szerda:
Szerbia-Brazília, Moszkva (Szpartak Stadion) 20.00
Svájc-Costa Rica, Nyizsnyij Novgorod 20.00

F csoport:
június 17., vasárnap:
Németország-Mexikó, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 17.00
június 18., hétfő:
Svédország-Koreai Köztársaság, Nyizsnyij Novgorod 14.00
június 23., szombat:
Németország-Svédország, Szocsi 17.00
Koreai Köztársaság-Mexikó, Rosztov 20.00
június 27., szerda:
Mexikó-Svédország, Jekatyerinburg 16.00
Koreai Köztársaság-Németország, Kazany 16.00

G csoport:
június 18., hétfő:
Belgium-Panama, Szocsi 17.00
Tunézia-Anglia, Volgográd 20.00
június 23., szombat:
Belgium-Tunézia, Moszkva (Szpartak Stadion) 14.00
június 24., vasárnap:
Anglia-Panama, Nyizsnyij Novgorod 14.00
június 28., csütörtök:
Anglia-Belgium, Kalinyingrád 20.00
Panama-Tunézia, Szaranszk 20.00

H csoport:
június 19., kedd:
Lengyelország-Szenegál, Moszkva (Szpartak Stadion) 14.00
Kolumbia-Japán, Szaranszk 17.00
június 24., vasárnap:
Japán-Szenegál, Jekatyerinburg 17.00
Lengyelország-Kolumbia, Kazany 20.00
június 28., csütörtök:
Szenegál-Kolumbia, Szamara 16.00
Japán-Lengyelország, Volgográd 16.00

A kieséses szakasz

nyolcaddöntő:
június 30., szombat:
C1-D2, Kazany 16.00
A1-B2, Szocsi 20.00
július 1., vasárnap:
B1-A2, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 16.00
D1-C2, Nyizsnyij Novgorod 20.00
július 2., hétfő:
E1-F2, Szamara 16.00
G1-H2, Rosztov 20.00
július 3., kedd.:
F1-E2, Szentpétervár 16.00
H1-G2, Moszkva (Szpartak Stadion) 20.00

negyeddöntő:
július 6., péntek:
A1/B2 - C1/D2, Nyizsnyij Novgorod 16.00 (1.)
E1/F2 - G1/H2, Kazany 20.00 (2.)
július 7., szombat:
F1/E2 - H1/G2, Szamara 16.00 (3.)
B1/A2 - D1/C2, Szocsi 20.00 (4.)

elődöntő:
július 10., kedd:
1. negyeddöntő győztese - 2. negyeddöntő győztese, Szentpétervár 20.00
július 11., szerda:
4. negyeddöntő győztese - 3. negyeddöntő győztese, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 20.00
a 3. helyért:
július 14., szombat:
az elődöntő vesztesei, Szentpétervár 16.00

döntő:
július 15., vasárnap:
az elődöntő győztesei, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 17.00