Perceken múlt, hogy Izland legyőzze a világbajnok franciákat

A január óta nyeretlen Izland nagyon közel állt ahhoz, hogy felkészülési mérkőzésen legyőzze a világbajnok francia válogatottat, amelyet Kylian Mbappé kései tizenegyese mentett meg a kínos vereségtől.

A Guingampban rendezett találkozó 30. percében Bjarnason szerzett vezetést Izlandnak, egyenlítés helyett azonban Arnason gólja sokkolta a hazai szurkolókat, az 58. percben már kettővel vezetett az északi együttes. A 4-5 stabil kezdőjátékost nélkülöző franciák az utolsó percekben menekültek meg a szégyentől, Eyjolfsson 86. percben vétett öngólját követően Mbappé a rendes játékidő utolsó percében büntetőből alakította ki a 2–2-es végeredményt.

A csütörtök este további kiemelt felkészülési mérkőzésein Spanyolország 4–1-re győzött a Gareth Bale-t nélkülöző Wales otthonában, így a vb után kinevezett Luis Enrique szövetségi kapitány háromból három győzelemnél tart.

Argentínának Lionel Messi hiányában is jól ment, 4–0-ra hozták a kötelező győzelmet Irak ellen.