Kiesésre áll a német válogatott Nemzetek Ligája A divíziójában

A holland labdarúgó-válogatott 3-0-ra nyert a német csapat ellen a Nemzetek Ligája szombati játéknapján, Amszterdamban.

Az első gólt Virgil Van Dijk szerezte a 30. percben, majd a második félidőben sokat kontrázó hollandok Memphis Depay jóvoltából biztosították be győzelmüket a 87. percben, a ráadásban pedig még Georginio Wijnaldum is betalált egy szép egyéni megindulásból. A hollandok 2002 novembere óta először tudták legyőzni a németeket.

Dublinban, az Írország-Dánia mérkőzésen nem esett gól, ezzel a vendégek állnak az élen csoportjukban.

A nap másik meglepetése, hogy a 4. osztályban Gibraltár Örményországban győzött 1-0-ra.

Nemzetek Ligája:

A osztály:

1. csoport:
Hollandia-Németország  3-0  (1-0)
gól: Van Dijk (30.), Depay (87.), Wijnaldum (93.)

A csoport állása: 1. Franciaország 4 pont/2 mérkőzés, 2. Hollandia 3/2, 3. Németország 1/2

B osztály:

1. csoport:
Szlovákia-Csehország 1-2 (0-0)
gól: Hamsik (62.), illetve Krmencik (52.), Schick (76.)

Bulgária-Ciprus  2-1  (0-1)
gól: Deszpodov (59)., Nedelev (68)., illetve Kasztanosz (41.)

A csoport állása: 1. Bulgária 9/3, 2. Norvégia 6/3, 3. Ciprus 3/3, 4. Szlovénia 0/3

D osztály:

1. csoport:
Lettország-Kazahsztán 1-1 (1-1)
gól: Karasauskas (40.), illetve Zajnutdnyinov (16.)

Georgia-Andorra 3-0 (1-0)
gól: Vako (33., 84.), Kankava (95.)

A csoport állása: 1. Georgia 9 /3 , 2. Lettország 2/3 (1-2), 3. Kazahsztán 2/3 (2-4), 4. Andorra 2/3 (1-4)

4. csoport:
Örményország-Gibraltár 0-1 (0-0)
gól: Chipolina (50., 11-esből)

Macedónia-Liechtenstein  4-1  (3-1)
gól: Trajkovszki (10., 30.), Pandev (36.), Alioszki (67.), illetve Yildiz (37.)

A csoport állása: 1. Macedónia 9/3, 2. Liechtenstein 3/3 (4-6), 3. Örményország 3/3 (2-4), 4. Gibraltár 3/3 (1-4)