Továbbjutást érne a Vidi-győzelem Boriszovban

Ha a Vidi FC csütörtökön győzni tud a fehérorosz BATE Boriszov otthonában az Európa-liga ötödik fordulójában, biztosítja továbbjutását a csoportkörből.

A székesfehérvári együttes idegenben és a Groupama Arénában is legyőzte a görög PAOK Szaloniki csapatát, így kedvező helyzetből várhatja a folytatást az L csoportban. Ugyanakkor nem jó előjel a Vidi FC számára, hogy a magyar csapatok egyelőre nyeretlenek Boriszovban: a Bajnokok Ligája selejtezőjében a Debrecen 2012-ben 1-1-es döntetlent játszott, 2014-ben 3-1-re kikapott, a Videoton FC pedig 2015-ben 1-0-s vereséget szenvedett.

A fehérorosz bajnokságból már csak egy forduló van hátra, a címvédő és listavezető BATE már korábban biztosította újabb elsőségét. Az együttes szeptember 20-án 2-0-ra nyert Budapesten, azóta hazája élvonalában kétszer veszített, az Európa-ligában pedig kikapott a PAOK-tól, illetve kétszer a Chelsea-től. A Vidi FC 15 forduló után a második helyen áll az OTP Bank Ligában, öt ponttal lemaradva a listavezető Ferencváros mögött.

A fehérváriak döntetlen esetén megőriznék reális továbbjutási esélyüket, viszont ha kikapnak, az utolsó fordulóban házigazdaként valószínűleg bravúrra lenne szükségük a már továbbjutott Chelsea ellen. A csoport másik találkozóján a londoniak a PAOK-ot fogadják.

A B csoportban a kapus Gulácsi Pétert az El-ben rendre nélkülöző, de a szintén magyar válogatott Willi Orbánt játszató RB Leipzig Salzburgban lép pályára, míg a K csoportban a Kádár Tamást soraiban tudó Dinamo Kijev a hozzá hasonlóan nyolcpontos kazah bajnok FK Asztanához, Kleinheisler László együtteséhez látogat.

Európa-liga, csoportkör, 5. forduló:
A csoport:
Bayer Leverkusen (német)-Ludogorec (bolgár) 18.55
FC Zürich (svájci)-AEK Larnaca (ciprusi) 18.55

Az állás:
1. (és továbbjutott) Bayer Leverkusen 9 pont (10-7)
2. (és továbbjutott) Zürich 9 (5-3)
3. Ludogorec 2 (3-5)
4. AEK Larnaca 2 (3-6)

B csoport:
Rosenborg (norvég)-Celtic Glasgow (skót) 18.55
Salzburg (osztrák)-RB Leipzig (német) 18.55

Az állás:
1. Salzburg 12 pont
2. Leipzig 6 (8-6)
3. Celtic Glasgow 6 (4-6)
4. Rosenborg 0

C csoport:
Girondins Bordeaux (francia)-Slavia Praha (cseh) 18.55
Zenit (orosz)-FC Köbenhavn (dán) 18.55

Az állás:
1. Zenit 8 pont
2. Slavia Praha 7
3. FC Köbenhavn 5
4. Girondins Bordeaux 1

D csoport:
Fenerbahce (török)-Dinamo Zagreb (horvát) 18.55
RSC Anderlecht (belga)-Spartak Trnava (szlovák) 18.55

Az állás:
1. (és továbbjutott) Dinamo Zagreb 12 pont
2. Fenerbahce 7
3. Trnava 3
4. Anderlecht 1

E csoport:
Vorszkla Poltava (ukrán)-Arsenal (angol) 18.55
Qarabag (azeri)-Sporting CP (portugál) 18.55

Az állás:
1. (és továbbjutott) Arsenal 10 pont
2. Sporting 7
3. Vorszkla 3 (4-7)
4. Qarabag 3 (1-6)

F csoport:
Real Betis (spanyol)-Olimpiakosz Pireusz (görög) 18.55
AC Milan (olasz)-F91 Dudelange (luxemburgi) 18.55

Az állás:
1. Betis 8 pont
2. Olimpiakosz Pireusz 7 (8-4)
3. AC Milan 7 (6-4)
4. Dudelange 0

G csoport:
Szpartak Moszkva (orosz)-Rapid Wien (osztrák) 16.50
Glasgow Rangers (skót)-Villarreal (spanyol) 21.00

Az állás:
1. Villarreal 6 pont
2. Glasgow Rangers 5 (8-7)
3. Szpartak Moszkva 5 (7-8)
4. Rapid Wien 4

H csoport:
Apollon Limasszol (ciprusi)-SS Lazio (olasz) 21.00
Eintracht Frankfurt (német)-Olympique Marseille (francia) 21.00

Az állás:
1. (és továbbjutott) Eintracht Frankfurt 12 pont
2. (és továbbjutott) Lazio 9
3. Olympique Marseille 1 (5-9) és Apollon 1 (5-9)

I csoport:
Malmö FF (svéd)-KRC Genk (belga) 21.00
Sarpsborg 08 (norvég)-Besiktas (török) 21.00

Az állás:
1. Genk 7 pont
2. Sarpsborg 5 (6-6)
3. Malmö 5 (4-4)
4. Besiktas 4

J csoport:
FK Krasznodar (orosz)-Akhisar Belediyesi (török) 18.55
Standard Liége (belga)-Sevilla (spanyol) 21.00

Az állás:
1. Sevilla 9 pont (15-5)
2. Krasznodar 9 (6-4)
3. Standard Liege 6
4. Akhisar 0

K csoport:
FK Asztana (kazah)-Dinamo Kijev (ukrán) 16.50
Jablonec (cseh)-Rennes (francuia) 21.00

Az állás:
1. Dinamo Kijev 8 pont (9-6)
2. Asztana 8 (7-4)
3. Rennes 3
4. Jablonec 2

L csoport:
BATE Boriszov (fehérorosz)-Vidi FC 18.55
Chelsea (angol)-PAOK Szaloniki (görög) 21.00

Az állás:
1. (és továbbjutott) Chelsea 12 pont
2. Vidi FC 6
3. PAOK 3 (4-5)
4. BATE Boriszov 3 (4-8)

A csoportok első és második helyezettje jut az egyenes kieséses szakaszba.