Kleinheislerék és Gulácsiék is búcsúztak az Európa Ligától

Az Asztanának a döntetlen is elég lett volna, de 2-0-ra kikaptak a Rennestől, míg Kádár Tamás együttese a Dinamo Kijev is kikapott a zárófordulóban, de ők már korábban biztosítottak továbbjutásukat. A Lipcse - Gulácsi nélkül - csak döntetlenre volt jó a Rosenborggal, így ők is búcsúztak.

Kádár Tamás (Fotó: MTI/AP/Efrem Lukackij) Kádár Tamás (Fotó: MTI/AP/Efrem Lukackij)



A magyar válogatott Kleinheisler László csapata, a kazah Asztana 2-0-s vereséget szenvedett csütörtökön a francia Rennes otthonában a labdarúgó Európa-liga csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában, így nem jutott az egyenes kieséses szakaszba.

A magyar középpályást a 86. percig soraiban tudó Asztanának a döntetlen is elég lett volna a legjobb 32 közé jutáshoz, ám a hazaiak szenegáli játékosa, Ismaila Sarr hét perc alatt kétszer is betalált a második félidőben, ezzel eldöntötte az összecsapást.

A K jelű négyes másik találkozóján a csoportelsőséget már a forduló előtt bebiztosító Dinamo Kijev hazai pályán kikapott a cseh Jablonectől. Kádár Tamás végigjátszotta a mérkőzést az ukránok színeiben.

Az egyik legszorosabb négyesből - a játéknap előtt mind a négy gárdának volt esélye a továbbjutásra -, a Villarreal és a Rapid Wien szerezte meg az első és második helyet, előbbi a Szpartak Moszkvát, utóbbi a Glasgow Rangers-t múlta felül hazai pályán.

A Malmö a Besiktas otthonában aratott 1-0-s győzelmével épp a török együttest megelőzve jutott tovább az I csoport másodikjaként, míg a Sevilla a Krasznodarral szembeni hazai sikerével megnyerte a J jelű négyest, amelyből épp ez a két csapat lépett a kieséses szakaszba.

A H csoportban az Eintracht Frankfurt utolsó csoportmeccsén is diadalmaskodott, így - egyelőre - egyedüliként százszázalékos teljesítménnyel lépett a sorozat tavaszi folytatásába. Erre még a később pályára lépő osztrák Salzburgnak van esélye.

A Leipzig és az AC Milan is búcsúzott, mivel előbbi csak 1-1-es döntetlent játszott a vendég Rosenborggal, míg utóbbi 3-1-re kikapott az Olimpiakosz otthonában.

A magyar válogatott kapusát, Gulácsi Pétert nem nevezték, míg a védő Willi Orbán végigjátszotta a találkozót a német együttesben, amely a 86. percben kapta a kiesést jelentő gólt, amellyel a norvégok elkerülték, hogy pont nélkül búcsúzzanak a sorozattól. A lipcseiek továbbjutásához a Celtic Glasgow veresége is kellett volna, a skót csapat hazai pályán 2-1-re alulmaradt a százszázalékosan csoportelső osztrák Salzburggal szemben.

A Milan úgy esett ki, hogy az Olimpiakosz 3-1-es sikerével pontszámban utolérte az olasz csapatot, s így az egymás elleni eredmény sem döntött a két együttes között, a gólkülönbsége pedig a görögnek volt jobb.

A Slávia Praha a csoportgyőztes Zenit 2-0-s felülmúlásával került a legjobb 32 közé.

Eredmények:
G csoport:

Rapid Wien (osztrák)-Glasgow Rangers (skót) 1-0 (0-0)

Villarreal (spanyol)-Szpartak Moszkva (orosz) 2-0 (1-0)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Villarreal 10 pont, 2. (és továbbjutott) Rapid Wien 10, 3. Glasgow Rangers 6, 4. Szpartak Moszkva 5

H csoport:

SS Lazio (olasz)-Eintracht Frankfurt (német) 1-2 (0-0)

Olympique Marseille (francia)-Apollon (ciprusi) 1-3 (1-2)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Eintracht Frankfurt 18 pont, 2. (és továbbjutott) SS Lazio 9, 3. Apollon 7, 4. Olympique Marseille 1

I csoport:

Genk (belga)-Sarpsborg (norvég) 4-0 (2-0)

Besiktas (török)-Malmö (svéd) 0-1 (0-0)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Genk 11 pont, 2. (és továbbjutott) Malmö 9, 3. Besiktas 7, 4. Sarpsborg 5

J csoport:

Akhisar (török)-Standard Liege (belga) 0-0

Sevilla (spanyol)-Krasznodar (orosz) 3-0 (2-0)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Sevilla 12 pont, 2. (és továbbjutott) Krasznodar 12, 3. Standard Liege 10, 4. Akhisar 1

K csoport:

Dinamo Kijev (ukrán)-Jablonec (cseh) 0-1 (0-1)

Rennes (francia)-Asztana (kazah) 2-0 (0-0)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Dinamo Kijev 11 pont, 2. (és továbbjutott) Rennes 9, 3. Asztana 8, 4. Jablonec 5

L csoport:

PAOK (görög)-BATE Boriszov (fehérorosz) 1-3 (0-3)

Vidi FC-Chelsea (angol) 2-2 (1-1)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Chelsea 16 pont, 2. (és továbbjutott) BATE Boriszov 9, 3. Vidi FC 7, 4. PAOK 3

A csoport:

Ludogorec (bolgár)-Zürich (svájci) 1-1 (1-1)

AEK Larnaca (ciprusi)-Bayer Leverkusen (német) 1-5 (1-2)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Bayer Leverkusen 13 pont, 2. (és továbbjutott) Zürich 10, 3. Larnaca 5, 4. Ludogorec 4

B csoport:

Celtic Glasgow (skót)-Salzburg (osztrák) 1-2 (0-0)

Leipzig (német)-Rosenborg (norvég) 1-1 (0-0)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Salzburg 18 pont, 2. (és továbbjutott) Celtic Glasgow 9, 3. Leipzig 7, 4. Rosenborg 1

C csoport:

Slávia Praha (cseh)-Zenit (orosz) 2-0 (2-0)

FC Köbenhavn (dán)-Girondins Bordeaux (francia) 0-1 (0-0)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Zenit 11 pont, 2. (és továbbjutott) Slávia Praha 10, 3. Girondins Bordeaux 7, 4. FC Köbenhavn 5

D csoport:

Dinamo Zagreb (horvát)-RSC Anderlecht (belga) 0-0

Spartak Trnava (szlovák)-Fenerbahce (török) 1-0 (1-0)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Dinamo Zagreb 14 pont, 2. (és továbbjutott) Fenerbahce 8, 3. Spartak Trnava 7, 4. RSC Anderlecht 3

E csoport:

Arsenal (angol)-Qarabag (azeri) 1-0 (1-0)

Sporting Lisboa (portugál)-Vorszkla (ukrán) 3-0 (3-0)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Arsenal 16 pont, 2. (és továbbjutott) Sporting Lisboa 13, Vorszkla 3 (4-13), 4. Qarabag 3 (2-13)

F csoport:

Olimpiakosz Pireusz (görög)-AC Milan (olasz) 3-1 (0-0)

Dudelange (luxemburgi)-Real Betis (spanyol) 0-0

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Real Betis 12 pont, 2. (és továbbjutott) Olimpiakosz 10 (11-6), 3. AC Milan 10 (12-9), 4. Dudelange 1

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorolt.