Élő stream csatornák X

A vártnál nehezebben, de sikerrel rajtolt Horvátország az Eb-selejtezőben

A magyarokkal egy Eb-selejtezős csoportban szereplő horvát válogatott Azerbajdzsán 2–1-es legyőzésével kezdte a sorozatot.
(fotó: UEFA) (fotó: UEFA)

Az első félidőben Azerbajdzsán meglepte a kissé álmosan kezdő vb-ezüstérmest és az Oroszországban légióskodó Ramil Sheydaev révén a 19. percben egy felső lécet is érintő lövéssel vezetést szerzett. A kapott gól felébresztette a hazaiakat, akik fokozatosan növelték a nyomást, amely a 44. percre érett góllá, a Rangers védője, Borna Barisic egyenlített egy kapu előtti kavarodás után.

A második játékrészben sokáig úgy tűnt, hogy Azerbajdzsán megcsíphet egy pontot Zágrábban, de végül csak megtörtek: Szalai Ádám hoffenheimi klubtársa, Andrej Kramaric a 79. percben megszerezte a hazai győzelmet jelentő második gólt.

Horvátország mellett a magyar válogatott ellen 2–0-s sikert arató Szlovákia is győzelemmel rajtolt a 2020-as Európa-bajnokság selejtezőjének E csoportjában, a csoport ötödik tagja, Wales először vasárnap lép pályára.

A horvátok vasárnap 18 órakor a magyar válogatott ellen lépnek pályára a Groupama Arénában.