Sergio Ramos távozna a Real Madridtól – sajtóhír

Sajtóhírek szerint a Real Madrid csapatkapitánya, Sergio Ramos azt fontolgatja, a nyáron 14 év után búcsút int a Bernabéunak.

Az AS az El Chiringuito nevú spanyol tévéműsorra hivatkozva azt írja, a védő a csapat kiábrándító szezonja miatt vette fontolóra távozását. Úgy tudják, a 33 éves klasszis a nyáron mérlegelni fogja, elfogadja-e az európai élklubok érte befutó temérdek ajánlatának egyikét.

A Real Madrid a mostani szezonban négy év után először zárt trófea nélkül: a Bajnokok Ligájában az Ajax már a nyolcaddöntőben kiejtette a csapatot, amely a bajnokságban harmadik lett, a spanyol kupa elődöntőjéből pedig az ősi rivális Barcelona verte ki.

Ramos távozási szándékának legfőbb mozgatórugója állítólag a klubelnök, Florentino Pérez. A labdarúgó és a sportvezető a Real Ajax elleni BL-búcsúja után különbözött össze csúnyán az öltözőben, azóta pedig nem esznek egymás tenyeréből.

Ramos 2005-ben a Sevillától igazolt a Madridba, amelyben 606 mérkőzésen lépett pályára és 84 gólt szerzett, nem mellékesen pedig négy-négy alkalommal BL-t, klubvilágbajnokságot és spanyol bajnokságot, háromszor spanyol és európai Szuperkupát, kétszer spanyol kupát nyert az együttesel.

A játékos piaci értékét a Transfermarkt 30 millió eurón jegyzi, de szinte kizárt, hogy a Real elengedné ennyiért, főként annak a fényében, hogy a szezon közben a másik belső védő, Raphael Varane is jelezte, új kihívásokat keres.