Történelmi amerikai győzelem a női labdarúgó vb-n

Az amerikaiak több mint egy tucat gólt lőttek Thaiföldnek, míg a Svédország-Chile meccs félóráig állt villámlás és az özönvízszerű esőzés miatt.

epa07642201 Mallory Pugh (2L), Alex Morgan (C) and Megan Rapinoe of USA celebrate a goal with during the FIFA Women's World Cup 2019 preliminary round match between USA and Thailand in Reims, France, 11 June 2019. EPA/TOLGA BOZOGLU

Történelmi győzelmet aratott az amerikai labdarúgó-válogatott a női világbajnokságon: a címvédő kedden 13-0-ra múlta felül a thaiföldi csapatot. A mérkőzés legjobbja Alex Morgan lett, aki ötször volt eredményes, ezzel beállította az egy meccsen szerzett gólok rekordját. Ez a bravúr korábban csak honfitársának, Michelle Akersnek jött össze még az első, 1991-es vb-n. A svéd válogatott kétgólos győzelmet aratott a chilei csapat felett, de az igazi izgalmat az időjárás szolgáltatta. A találkozó a 72. percben villámlás és az özönvízszerű esőzés miatt bő félórára félbeszakadt 0-0-s állásnál, a skandinávok a folytatásban szerezték góljaikat. Az Európa-bajnok holland válogatott az Új-Zéland felett aratott 1-0-s sikerével rajtolt a tornán, a győztes gólt a 92. percben Jill Roord fejelte.  Női labdarúgó-vb: F csoport, 1. forduló: Egyesült Államok-Thaiföld 13-0 (3-0) Svédország-Chile 2-0 (0-0) E csoport, 1. forduló: Hollandia - Új-Zéland 1-0 (1-0)