U21-es Eb az M4 Sporton: fiatal sztárok és óriási meccsek a képernyőn

Vasárnap rajtol és két héten át zajlik az U21-es labdarúgó Európa-bajnokság Olaszországban, amelynek mérkőzéseit az M4 Sport és az m4sport.hu közvetíti élőben.

(fotó: udinese.it) A döntő helyszíne az udinei Dacia Aréna lesz (fotó: udinese.it)



A tornára tizenkét válogatott kvalifikált, három darab négyfős csoportban kezdődnek meg a küzdelmek június 16-án.

A-csoport: Belgium, Lengyelország, Olaszország, Spanyolország
B-csoport: Ausztria, Dánia, Németország, Szerbia
C-csoport: Anglia, Franciaország, Horvátország, Románia

A három csoportgyőztes, illetve a legjobb csoportmásodik jut majd az elődöntőbe. A legjobb csoportmásodikok között a

• legtöbb pont
• jobb gólkülönbség
• több szerzett gól
• kevesebb sárga- és piros lap
• az U21-es UEFA koefficines rangsorban elfoglalt jobb helyezés
dönt sorrendben a negyedik továbbjutó kilétéről.

(fotó: UEFA) (fotó: UEFA)



Az Európa-bajnokságnak 5 olaszországi és 1 San Marinó-i stadion ad majd otthont, a meccseket:
• Bolognában
• Reggio Emiliában
• Cesenában
• Triestben
• Udinében
• Serravalléban (San Marino)
rendezik majd.

A torna története 1967-re nyúlik vissza, de kezdetben U23-as játékosoknak rendezték, a jelenlegi U21-es forma 1978-ban indult útjára, azóta kétévente kerül megrendezésre, 2007-től pedig nem páros, hanem páratlan években.

Az Európa-bajnoki cím mellett további tétje is van a tornának, az első négy helyezett kijut a 2020-as nyári olimpiai játékokra, amelyen már U23-as-ként indulhatnak.

A korábbi tornákon olyan már visszavonult vagy még aktív sztárok tűntek fel, mint Roberto Mancini, Zinédine Zidane, Rudi Völler, Davor Suker, Luís Figo, Raúl González, Frank Lampard, Andrea Pirlo, Petr Cech, Juan Mata, Mario Balotelli, Manuel Neuer, Thiago Alcantara, Bernardo Silva, Saúl Niguez, vagy a friss BL-győztes Georginio Wijnaldum.

Ne legyen kétségünk, a mostani Eb-n is szép számmal akadnak olyanok, akik fiatal koruk ellenére már topligák élcsapataiban bizonyítanak hétről-hétre, vagy az előttünk álló két hétben hívják majd fel magukra a szélesebb közönség figyelmét.

A teljesség igénye nélkül olyan játékosokat láthatunk majd a pályán, mint a Real Madrid most igazolt szerb csatára, Luka Jovic (Szerbia), új csapattársa, Dani Ceballos (Spanyolország), a Juventusban berobbanó Moise Kean (Olaszország), a már 13-szoros felnőtt olasz válogatott Federico Chiesa, a Napoli színeiben a BL-ben is bizonyító, már szintén felnőtt válogatott Fabián Ruiz (Spanyolország) vagy a 40 millió euróra taksált, Leverkusenben futballozó hatszoros felnőtt válogatott német hátvéd, Jonathan Tah.

Luka Jovic a torna egyik legnagyobb sztárja (fotó: EPA/Juan Carlos Hidalgo)



A torna kezdetéig külön cikkben mutatjuk be azokat a futballistákat, akikre érdemes kiemelt figyelmet fordítani az előttünk álló napokban.

A 2019-es U21-es Eb részletes programja és a közvetített mérkőzések:

A csoport
június 16.
Lengyelország–Belgium – élőben: m4sport.hu, 18.30
Olaszország–Spanyolország – élőben: M4 Sport & m4sport.hu, 21.00

június 19.
Spanyolország–Belgium – élőben: M4 Sport m4sport.hu, 18.30

Olaszország– Lengyelország – élőben: m4sport.hu, 21.00
június 22.
Spanyolország – Lengyelország vagy Belgium– Olaszország – élőben: M4 Sport m4sport.hu, 21.00

B-csoport
június 17.
Szerbia–Ausztria
Németország–Dánia – élőben: M4 Sport m4sport.hu, 21.00

június 20.
Dánia–Ausztria
Németország–Szerbia – élőben: m4sport.hu, 21.00
június 23.
Ausztria– Németország vagy Dánia– Szerbia – élőben: M4 Sport m4sport.hu, 21.00

C-csoport
június 18.
Románia–Horvátország
Anglia–Franciaország – élőben: M4 Sport m4sport.hu, 21.00

június 21.
Anglia– Románia – élőben: m4sport.hu, 18.30
Franciaország–Horvátország – élőben: M4 Sport m4sport.hu, 21.00

június 24.
Horvátország–Anglia vagy Franciaország– Románia – élőben: M4 Sport m4sport.hu, 21.00

A kieséses szakaszban, amennyiben szükséges, a rendes játékidőt kétszer 15 perces hosszabbítás, majd tizenegyesrúgások követik.

Elődöntő:
június 27.,18.00 & 21.00 – mindkét találkozó élőben az M4 Sporton m4sport.hu-n
a B csoport győztese – az A csoportból továbbjutó második helyezett/C csoport győztese
az A csoport győztese – a B vagy C csoportból továbbjutó második helyezett/ a C csoport győztese

Döntő:
június 30., 21.00 – élőben az M4 Sporton m4sport.hu-n