Dráma a francia–angolon, Hagi fia is betalált az U21-es Eb-n

A francia és a román válogatott is győzelemmel kezdte szereplését az Olaszországban zajló U21-es labdarúgó Európa-bajnokságon.

A C csoport nyitókörében a franciák fordulatos meccsen verték 2–1-re az angolokat úgy, hogy két tizenegyest is kihagytak. Az angol válogatott az 54. percben szerzett vezetést, a franciák egy perccel a rendes játékidő vége előtt egyenlítettek, a győzelmet pedig egy öngóllal szerezték meg a 95. percben. Az angolok a 62. perctől emberhátrányban játszottak.

A kvartett másik mérkőzésén a románok már a 11. percben 2–0-ra vezettek a horvátok ellen, a vége 4–1 lett. A román válogatott második gólját a legendás Gheorghe Hagi fia, Ianis Hagi szerezte.

Ianis Hagi az U21-es Európa-bajnokság román-horvát csoportmeccsén 2019. június 18-án (Fotó: EPA/Luca Fanfani)

C csoport, 1. forduló:
Franciaország–Anglia 2–1 (0–0)
gól: Jonathan Ikone (89.), Aaron-Wan Bissaka (95. – öngól), illetve Phil Foden (54.)
kiállítva: Hamza Choudhury (62. – Anglia)

Románia–Horvátország 4–1 (2–1)
gól: George Puscas (11. – tizenegyesből), Ianis Hagi (14.), Tudor Baluta (66.), Adrian Petre (90.), illetve Nikola Vlasic (18.)