Átgázoltak a németek Jovicékon az U21-es Eb-n

A német válogatott hatot rúgott Szerbiának az olaszországi U21-es Európa-bajnokság B csoportjának második fordulójában, így meggyőző teljesítménnyel vezeti a B csoportot.

Miután Ausztria 1-1-es állásnál tizenegyest is hibázva végül 3-1-es vereséget szenvedett Dániától, a címvédő német együttes abban a tudatban lépett pályára Triesztben, hogy amennyiben győz, egyedüli hibátlan maradhat a négyesben.

Hamar dűlőre is vitte a dolgot, már a félidő derekára háromgólos előnyben öltött testet a fölénye. A szünet után is sorozatban alakították ki a helyzetet a végül mesterhármasig jutó Waldschmidték, és még a hajrában esett szerb szépítésre is volt válaszuk. A Freiburg támadóján kívül Richter, Dahoud és Maier vette ki a részét a látványos gólok termeléséből.

U21-es Eb, B csoport:

DániaAusztria 3-1 (1-0)
gólszerzők: Maehle (33., 77.), Skov Olsen (93.), illetve Lienhart (47.)

NémetországSzerbia 6-1 (3-0)
gólszerzők: Richter (16.), Waldschmidt (30., 37., 80.), Dahoud (69.), Maier (92.), illetve Zivkovic (85.-tizenegyesből)

A csoport állása: 1. Németország 6 pont, 2. Dánai 3 (4-4), 3. Ausztria 3 (3-3), 4. Szerbia 0