Megmenekült a DVTK, a Vasas és a Balmazújváros kiesett az NB I-ből

M4 Sport
Két fontos kérdésről döntött az OTP Bank Liga 33. (utolsó) fordulója: a kiesés elleni harcban öt klub volt érintett, az eredmények alakulása úgy hozta, hogy a Kispesten vereséget szenvedő Vasas és a Ferencvárossal ikszelő Balmazújváros búcsúzott az élvonaltól. A Videotont legyőző DVTK megmenekült. A bronzérmet a DVSC-t legyőző Újpest szerezte meg, de a negyedik helyen végző Honvéd is indulhat az Európa Liga selejtezőjében.

A végeredmény:
1.  Videoton FC                 33 20   8   5    65-28  68 pont – Bajnokok Ligája-selejtező
2.  Ferencvárosi TC             33 18  12   3    69-31  66      – Európa Liga-selejtező
3.  Újpest FC                   33 12  13   8    41-38  49      – Európa Liga-selejtező
4.  Budapest Honvéd             33 13   8  12    50-53  47      – Európa Liga-selejtező
12.  Vasas FC                    33  9   7  17    38-61  34      – kiesett

Pontazonosság esetén a több győzelem, majd a jobb gólkülönbség rangsorol.

Percről percre közvetítésünk:

VÉGET ÉRTEK A MÉRKŐZÉSEK!

A Vasas és a Balmazújváros búcsúzott az élvnaltól, a DVTK – akárcsak egy évvel ezelőtt, ismét – megmenekült. A bronzérem az Újpestté.

Balmaz – Ferencváros (3–3)

94. perc: DRÁMA BALMAZÚJVÁROSBAN! A hazaiak az utolsó pillanatban gólt szereztek, de Rudolf Gergely találatát lesállás előzte meg.

Honvéd – Vasas (3–1)

Vége a meccsnek Kispesten, KIESETT A VASAS!

Haladás – Mezőkövesd (1–0)

90. perc: a csereként beálló Kiss Tamás kapott kiugratás, a vele szemben álló kapus fölött higgadtan rúgta a kapuba a labdát.

DVTK–Videoton (2–1)

87. perc: ÚJRA TOMBOL A DIÓSGYŐRI ARÉNA! A pár perce csereként beálló Makrai Gábor remek indítást kapott Eperjesitől, pazar labdaátvétellel és csellel indult meg, majd kihasználta a ziccert. JELENLEG BENNMARADÓ A DVTK!

Kieső helyen: Balmaz, Vasas
A harmadik helyen: Újpest

Haladás – Mezőkövesd (0–0)

79. perc: Szombathelyen döntetlennek tűnik a meccs, azonban ez veszélyes lehet a Haladásnak: ha nyerne a DVTK és a Balmaz is, kiesnek. Jelenleg mindkét csapat meccse ikszre áll.

Honvéd – Vasas (3–0)

76. perc: KEGYELEMDÖFÉS! A Honvéd Holender találatával alighanem eldöntötte a meccset.

DVTK–Videoton (1–1)

76. perc: DRÁMA DIÓSGYŐRBEN? Scepovic hosszú indítás után remek helyzetfelismeréssel kapásból emelte át  a kissé kint álló Radost, ezzel egyenlít a Videoton. Így újra változás történt a tabella élén, ismét a Vasas és a DVTK a kieső.

Kieső helyen: DVTK, Vasas

Puskás Akadémia – Paks (1–0)

71. perc: Radó András gólja hazai vezetést jelent a forduló talán legnyugodtabb meccsén.

70. perc: EGYENLÍTETT A BALMAZ! Az első félidőben még öngólt vétő Tamás Vajda szabadrúgását fejelte a Ferencváros kapujába. De a DVTK vezetése azt jelenti, továbbra is kieső helyen állnak Horváth Ferencék, akárcsak a Kispesten hátrányban lévő Vasas.

Újpest–DVSC (2–1)

70. perc: a DVSC szépített Újpesten, Takács volt eredményes.

DVTK–Videoton (1–0)

67. perc: változás és boldogság Diósgyőrben, Brkovic találata elmozdította a kieső helyekről a DVTK-t!

Újpest–DVSC (2–0)

64. perc: Obinna kapott labdát a debreceni térfél közepén, majd 18 méterről kilőtte a jobb alsót.

Honvéd – Vasas (2–0)

65. perc: Davide Lanzafame lába is elsült, az olasz támadó gólpassza után szabadrúgásból vette be a Vasas kapuját, ezzel pedig átvette a vezetést (18 találattal) a góllövőlista élén.

Újpest–DVSC (1–0)

54. perc: ITT A KÖVETKEZŐ FORDULAT! Burekovic jobb oldali beadását Novothny Soma fejelte a debreceni kapuba, ezzel visszavette a harmadik helyet a lila-fehér együttes (de a negyedik helyen álló Kispest is nemzetközi kupainduló lenne), Novothny pedig a góllövőlista élére állt, ugyanúgy 17 gólos, mint Davide Lanzafame (Honvéd) és Varga Roland (Ferencváros).

Honvéd – Vasas (1–0)

53. perc: VEZET A HONVÉD! (Tegyük hozzá, megérdemelten…) Lanzafame gólpassza és Eppel Márton találata azt jelenti, jelen állás szerint több győzelmével a Honvéd a bronzérmes és a Vasas a kieső, a DVTK mellett.

A harmadik helyen: Honvéd

20.05: elindult a szezon utolsó félideje. Újpesten 10 ezren szurkolnak a bronzéremért, egyelőre az a meccs is gól nélküli döntetlenre áll.

19.48: VÉGET ÉRTEK AZ ELSŐ FÉLIDŐK!

A Vasasnak szinte momentuma sem volt Kispesten, a Ferencváros vezetésének köszönhetően azonban jelen állás szerint bennmaradó helyen áll az Oenning-csapat.

Kieső helyen: DVTK, Balmaz

Balmaz – Ferencváros (2–3)

44. perc: MI VAN ITT?! ÚJABB ÖNGÓL! A Ferencváros baloldali beadása után Uzoma combbal haza akarta adni a labdát, de a saját kapujába lőtt. A két hazai öngól többek között azt jelenti, a Ferencváros mindössze két kaput eltaláló lövéssel szerzett három találatot.

Balmaz – Ferencváros (2–2)

28. perc: ha eddig gólszegény is az utolsó forduló, Balmazújvárosban ÓRIÁSI MECCS VAN! Andric pazar szólója után Arabuli közvetlen közelről vette be a Ferencváros kapuját és egyenlítette ki az állást. Ha minden így maradna, bennmaradnának Horváth Ferencék.

Balmaz – Ferencváros (1–2)

19. perc: SZÉPÍTETT A BALMAZ! Egy óriási hazai szabadrúgást Holczer kapufára tolt, a kipattanót méterekről Batarelo lőtte a kapuba.

Balmaz – Ferencváros (0–2)

16. perc: EZ GYORS VOLT! Már kettővel megy a Fradi, Bőle Lukács a második gól szerzője. Az imént beálló Hajnal passza után az ötös sarkáról a hosszú felsőbe lőtt.

Balmaz – Ferencváros (0–1)

14. perc: ÖNGÓLLAL VEZET A FERENCVÁROS! Pedroso közeli lövését Horváth csapattársára ütötte, akiről a kapuba csorgott a labda és csak a gólvonal mögül tudta kihúzni a labdát. Némi hezitálás után a játékvezető megadta a gólt.

Balmaz – Ferencváros

8. perc: ijesztő jelenetek a mérkőzés elején, Nagy Dominik, a vendégek középpályása egy ütközés következtében elvesztette az eszméletét. A játékost hordágyon, nyakmerevítővel vitték le a pályáról, információnk szerint magához tért. A helyére Hajnal Tamás áll be, a közönség egy emberként tapsolva kíván mielőbbi felépülést Nagynak.

19.01: elindult a labda mindegyik mérkőzésen, a DVTK és a Vasas fut neki kiesőként, az Újpest bronzérmesként a fordulónak.

18.59: mind a hat bajnoki találkozó egyperces gyászszünettel kezdődött a napokban elhunyt Kovács Ferenc, a Videoton egykori UEFA-kupa-döntős edzőjének emlékére.

Újpest–DVSC

18.58: a kezdőrúgás előtt a lila-fehérek bemutatták a múlt héten elhódított Magyar Kupát a szurkolóknak. A meccs tétje a bronzérem megszerzése.

DVTK–Videoton

18.57: a diósgyőri játékosok sorfalat álltak a már bajnok fehérvári csapatnak a kezdés előtt.

18.55: híreik szerint az elmúlt órák heves esőzése egyik mérkőzés megrendezését sem veszélyezteti.

Horváth Ferenc, a Balmazújváros vezetőedzője látta a kezdőcsapatokat és azt mondta az M4 Sportnak: „A Videoton viccet csinált a bajnokságból.”