Tömösvári góljaival verte a Honvéd a Vasast

m4sport.hu/vasasfc.hu
Felkészülési mérkőzésen a Honvéd Tömösvári Bálint duplájával 2–0-ra verte a Vasast a Fáy utcában.

Nagy izgalmakat nem hozott az első félidő. A mérkőzés első perceiben volt egy-egy próbálkozás pontrúgásból, de alapvetően főként a mezőnyben küzdöttek a felek. Egyik alakulat sem tudott fölénybe kerülni, az igazán nagy helyzetek elmaradtak.

A második félidőre a Honvéd csapata szinte teljes sorcserét hajtott végre, ami a játékrész második felére meg is hozta eredményét. A 60. perctől a vendégek fokozatosan átvették a játék irányítását, frissebben mozogtak a kispestiek. A 66. percben meg is szerezték a vezetést, Tömösvári volt a gólszerző közelről (0–1). Továbbra is a piros-feketék maradtak támadásban, a 78. percben kétgólosra növelték az előnyüket, ismét a fiatal Tömösvári révén (0–2).

A találkozó végén hiába küzdött a szépítésért a Vasas, Pavlov révén csak kapufáig jutott. Az eredmény nem változott, a Honvéd győzelme teljesen megérdemelt volt.