A Haladás és a Mezőkövesd is elkerülte a kiesést

MTI/m4sport.hu
A Haladás hazai pályán - egy hajrában szerzett góllal - legyőzte a Mezőkövesdet szombaton a labdarúgó OTP Bank Liga 33., utolsó fordulójában, és a többi eredmény alakulása folytán mindkét gárda bennmaradt az élvonalban.

OTP Bank Liga, 33. forduló:
Swietelsky Haladás-Mezőkövesd Zsóry FC 1-0 (0-0)

Szombathely, 6743 néző, v.: Farkas
gólszerző: Kiss T. (90.)
sárga lap: Ramos (43.), Jagodics (72.), Wils (84.), Kiss T. (91.), illetve Hudák (37.), Drazic (45.), Koszta (58.), Vadnai (76.), Novák (79.)

Haladás:
Király – Németh Mi., Wils, Kolcák, Bosnjak – Kovács L., Jagodics – Pinte (Németh Má., 78.), Rácz (Kiss T., 60.), Kovács L., Grumic – Ramos

Mezőkövesd:
Dombó – Farkas, Hudák, Szalai, Vadnai – Mlinár, Szeles, Bognár (Varjas, 92.), Cseri – Koszta (Novák, 63.), Drazic (Oláh, 88.)

Az új stadionjában – azaz hét mérkőzés óta – veretlen Haladás kezdett jobban a kieséstől fenyegetett csapatok mérkőzésén, és a hangos szurkolói buzdítás közepette a 21. percben jutott el gólhelyzetig. A szünet előtt a Mezőkövesd is vezetett néhány támadást, egyszer a gólvonal előtt gurult el a labda.

A térfélcsere után egysíkú mezőnyjáték zajlott a pályán, majd Király Gábor védett nagyot. A hátralévő időben a sűrűn érkező sárga lapok jelentettek némi izgalmat, mígnem az utolsó percben Kiss Tamás szemfüles találatával előnybe kerültek a szombathelyiek.

A többi mérkőzés alakulása folytán végül a Mezőkövesd is bennmaradt az NB I-ben.

A végeredmény:
1.  Videoton FC                 33 20   8   5    65-28  68 pont – Bajnokok Ligája-selejtező
2.  Ferencvárosi TC             33 18  12   3    69-31  66      – Európa Liga-selejtező
3.  Újpest FC                   33 12  13   8    41-38  49      – Európa Liga-selejtező
4.  Budapest Honvéd             33 13   8  12    50-53  47      – Európa Liga-selejtező
5.  Debreceni VSC               33 12   8  13    53-47  44
6.  Puskás Akadémia             33 11  10  12    41-46  43
7.  Paksi FC                    33 11   9  13    43-48  42
8.  Swietelsky Haladás          33 11   5  17    35-50  38
9.  Mezőkövesd Zsóry FC         33  9  10  14    35-52  37
10.  Diósgyőri VTK               33 10   6  17    44-53  36
11.  Balmaz Kamilla Gyógyfürdő   33  8  12  13    39-46  36      – kiesett
12.  Vasas FC                    33  9   7  17    38-61  34      – kiesett

Pontazonosság esetén a több győzelem, majd a jobb gólkülönbség rangsorol.

Borítókép: A Haladás ünnepli a bennmaradást érő gólt.