Öngóljaival kiejtette magát a Balmaz

A Balmazújváros kiesett a labdarúgó NB I-ből, miután a szombati, 33. (utolsó) fordulóban 3-3-as döntetlent játszott hazai pályán a Ferencvárossal, és a 11. helyen végzett a tabellán.

OTP Bank Liga, 33. (utolsó) forduló:
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-Ferencváros 3-3 (2-3)
Balmazújváros, 2291 néző, v.: Szőts
gólszerzők: Batarelo (19.), Arabuli (28.), Tamás L. (70.) illetve Tamás L. (15., öngól), Bőle (17.), Uzoma (44. öngól)
sárga lap: Maisuradze (50.), Sigér (93.), illetve Georgijevic (22.), Hajnal (51.), Batik (52.)

Balmazújváros: Horváth L. – Habovda, Rus, Tamás L., Uzoma – Vajda, Sigér, Batarelo (Rudolf G., 63.), Maisuradze (Kamarás, 90.) – Arabuli (Zsiga, 80.), Andric

Ferencváros: Holczer – Lovrencsics G., Batik, Leandro, Pedroso – Spirovski, Nagy Do. (Hajnal, 13.) – Varga R., Paintsil, Bőle (Böde, 78.) – Georgijevic (Gera 78.)

Bő negyedóra után úgy tűnt, a balmazújvárosi drukkereknek a többi meccs eredményét kell inkább figyelniük azért, hogy csapatuk bennmarad-e az élvonalban, mivel a vendégek 17 perc után 2-0-ra vezettek.

A hazaiak azonban nem adták fel, és bő tíz percen belül egyenlítettek. A szünetre mégis ferencvárosi előnynél vonultak a csapatok, ugyanis Uzoma elképesztő öngólt szerezve – ami már a második hazai volt  – a zöld-fehéreket juttatta vezetéshez.

A fordulást követően értelemszerűen a hazaiaknak volt sürgősebb, és a 70. percben az első öngólt vétő Tamás László némiképp jóvátette hibáját, egy közeli fejessel egyenlített. Néhány perccel később a Ferencvárosba hosszú sérülése után visszatért Gera Zoltán, aki legutóbb a harmadik fordulóban, július 30-án lépett pályára.

A hajrában a győzelemre tört a Balmazújváros, Vajda fejesét a 92. percben a gólvonalról fejelte ki Leandro, majd a 94. percben már a hálóban kötött ki a labda, de les miatt érvénytelen lett a találat, ezzel kiesett az újonc hajdúsági csapat.

A hajdúságiaknak azért nem volt elég a megszerzett egy pont, mert a Diósgyőr legyőzte a Videotont.

A végeredmény:
1.  Videoton FC                 33 20   8   5    65-28  68 pont – Bajnokok Ligája-selejtező
2.  Ferencvárosi TC             33 18  12   3    69-31  66      – Európa Liga-selejtező
3.  Újpest FC                   33 12  13   8    41-38  49      – Európa Liga-selejtező
4.  Budapest Honvéd             33 13   8  12    50-53  47      – Európa Liga-selejtező
5.  Debreceni VSC               33 12   8  13    53-47  44
6.  Puskás Akadémia             33 11  10  12    41-46  43
7.  Paksi FC                    33 11   9  13    43-48  42
8.  Swietelsky Haladás          33 11   5  17    35-50  38
9.  Mezőkövesd Zsóry FC         33  9  10  14    35-52  37
10.  Diósgyőri VTK               33 10   6  17    44-53  36
11.  Balmaz Kamilla Gyógyfürdő   33  8  12  13    39-46  36      – kiesett
12.  Vasas FC                    33  9   7  17    38-61  34      – kiesett

Pontazonosság esetén a több győzelem, majd a jobb gólkülönbség rangsorol.