MK: húszéves átkot törhet meg a Vidi a Fradi ellen

Az utóbbi 20 évben mindössze három alkalommal találkozott egymással a Ferencváros és a Vidi a Magyar Kupa küzdelmei során, a mérleg nyelve a zöld-fehérek oldalára billen.

Magyar Kupa-serleg (honvedfc.hu)
2015/2016-os szezon után újra a legjobb nyolc között csaphat össze a listavezető Ferencváros és a tabella második helyén álló, címvédő MOL Vidi FC.

A Fradi az utóbbi húsz évben ötször is magasba emelhette a kupát, eddig összesen 23-szor hódította el a trófeát, toronymagasan a legtöbbször a Magyar Kupa történetében. Ellentétben a fehérváriakkal, akik eddig csak egyszer 2006-ban tudták megnyerni a sorozatot.

A 2018/2019-es kupakiírásban mindkét csapat magabiztosan menetelt, igaz, a zöld-fehérek a 16 között egyszer ikszeltek a Kisvárdával, de a továbbjutásuk nem forgott kockán. A két együttes gólarány tekintetében is szinte ugyanúgy teljesített, a Fradi 13-at lőtt, 1-et kapott, a Vidi 11 találatnak örülhetett és kétszer vették be a kapuját.

A két favorit legutóbb december közepén mérkőzött meg egymással, a fehérváriak akkor házigazdaként parázs összecsapáson 2-1-re legyőzték a ferencvárosiakat. Azt megelőzően szeptember elején, a Groupama Arénában 2-2-re végeztek.

A Ferencváros tavaszi formája meggyőző, az elmúlt fordulókban pedig kifejezetten lendületesen és gólerősen játszott a fővárosi csapat. Ez nem mondható el a fehérváriakról, akik házigazdaként egy góllal bizonyultak csak jobbnak a sereghajtó Haladásnál (1-0) és az ugyancsak kiesés elkerüléséért küzdő Kisvárdánál (2-1), míg legutóbb Pakson 2-2-es döntetlent játszottak.

Kupatörténelem:

2015/2016

A negyeddöntőben találkozott egymással a két együttes. Az első találkozón a Groupama Arénában 1-0-és győzelmet arattak a fehérváriak, a második találkozón azonban a Pancho Arénában rendezett parázs összecsapáson 2-1-re nyertek a zöld-fehérek, így idegenben lőtt több góllal ők jutottak az elődöntőbe. Ezen a mérkőzésen a játékvezető három piros lapot is kiosztott. A kupát végül meg is nyerte a Ferencváros, amely Gera góljával győzte le az Újpestet a döntőben.

A ferencvárosi Stanislav Sesták (b) és a fehérvári Juhász Roland a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében játszott Videoton FC - Ferencváros visszavágó mérkőzésen a felcsúti Panco Arénában 2016. március 2-án. MTI Fotó: Illyés Tibor

2014/2015

Egészen a döntőig menetelt mindkét csapat. A fináléban a gól nélküli első félidő után a második játékrészben háromszor is eredményes volt a Fradi - Varga Roland, Batik Bence és Roland Lamah révén -, majd a 86. percben Szolnoki Roland öngóljával állította be a 4-0-ás végeredményt, így a fővárosiak 21. kupagyőzelmüket ünnepelhették.

A kupagyőztes Ferencváros a Labdarúgó Magyar Kupa döntőjében játszott Videoton - Ferencváros mérkőzés után a budapesti Groupama Arénában 2015. május 20-án. Az FTC 4-0-ra győzte le a korábbi bajnok Videotont. MTI Fotó: Illyés Tibor

A soron következő összecsapások azért is lesznek kifejezetten érdekesek, mert a bajnokságban ez a két csapat harcol a bajnoki címért. A Fradi nyolc ponttal vezeti a tabellát az őt üldöző Vidi előtt, kettejük csatájába más csapat minden bizonnyal már nem szólhat bele.

A Magyar Kupa negyeddöntőinek első meccseit március 13-án, a visszavágókat április 3-án rendezik.

MK-negyeddöntő párosításai Fotó: M4 Sport) MK-negyeddöntő párosításai Fotó: M4 Sport)

Az M4 Sport kedden a Debrecen-Mezőkövesd, szerdán pedig a Ferencváros-MOL Vidi mérkőzést adja élőben.