Labdarúgó Európa Bajnokság
Élő stream csatornák X

Azerbajdzsán elleni győzelmével csoportja élére ugrott a Rossi-csapat

A magyar labdarúgó-válogatott magabiztos játékkal 3–1-re legyőzte Azerbajdzsánt szombaton, a Bakuban rendezett Európa-bajnoki selejtezőn. A magyar gólokat a duplázó Willi Orbán, illetve a címeres mezben ezen a találkozón csereként debütáló Holman Dávid szerezte.
(fotó: MTI/Szigetváry Zsolt)

Eb-selejtező, E csoport, 3. játéknap:
Azerbajdzsán-Magyarország 1-3 (0-1)
Baku, 8000 néző, v: Kevin Blom (holland)
gólszerzők: Madatov (70.), illetve Orbán (18., 53.), Holman (71.)
sárga lap: Hüszejnov (38.), Medvegyev (59.), illetve Szoboszlai (28.), Kleinheisler (67.), Németh (87.)

Azerbajdzsán: Szalahat Agajev – Makszim Medvegyev, Badavi Hüszejnov, Rahil Mammadov, Anton Krivocjuk – Richard Almeida, Gara Garajev, Dmitrij Nazarov (Rüfat Dadasov, 86.) – Mahir Madatov (Araz Abdullajev, 74.), Renat Dadasov (Agabala Ramazanov, 59.), Ramil Sejdajev

Magyarország: Gulácsi Péter – Lovrencsics Gergő, Willi Orbán, Baráth Botond, Korhut Mihály – Nagy Ádám, Kleinheisler László (Pátkai Máté, 72.) – Dzsudzsák Balázs (Németh Krisztián, 86.), Szoboszlai Dominik (Holman Dávid, 58.), Nagy Dominik – Szalai Ádám

Mindkét együttes játékosai nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe, amelyet az első percekben inkább a kemény belépők, az adok-kapok jellemzett. A labda többet volt a magyaroknál, az azeriek leginkább a védekezés stabilitására koncentráltak, de egy-két alkalommal azért eljutottak Gulácsi kapujáig, veszélyeztetniük viszont nem sikerült.

A jég magyar szempontból a 18. percben tört meg, Orbán gólja pedig rákényszerítette a házigazdákat, hogy nyíltabb futballt játsszanak. Az azeriek ezt meg is tették, így több lehetőség és nagyobb terület nyílt a magyaroknak az ellentámadásokra, amelyek egyikéből Dzsudzsák lőhetett tisztán kapura, de Agajev védeni tudott.

A hazaiaknak egy szögletet követően volt nagy gólhelyzetük, azonban az ötös sarkáról nem tudták Gulácsi kapuja felé lőni a labdát. A félidő hajrájában némi zavart tudtak okozni az azeriek a magyar tizenhatosnál, gólt azonban nem szereztek.

Szünet után az első veszélyes támadást a magyarok vezették, Kleinheisler a befejezésnél fél méterrel a hazai kapu jobb oldala mellé lőtt 17 méterről. Néhány perccel később Dzsudzsák 25 méterről ellőtt szabadrúgását Agajev védte bravúrral, majd a szöglet után Kleinheisler próbálkozhatott 15 méterről, de az azeri kapus ismét hárított. A magyarok a kapujához szegezték az ellenfelet, egymás után végezték el a szögleteket, s az egyik sarokrúgás után Orbán duplázni tudott.

Ezután valamelyest megélénkült az azeriek játéka, s hamarosan szépíteniük is sikerült, de mindössze egy percig örülhettek, mert az újonc Holman Dávid góllal mutatkozott be a válogatottban. A hajrában a legnagyobb izgalmat az okozta, hogy Marco Rossit a holland játékvezető a 87. percben felküldte a lelátóra, gól azonban már nem született, a magyarok pedig megérdemelten vitték el a három pontot a bakui Bakcell Arénából.

Eb-selejtezők, 3. játéknap:

E csoport:
Horvátország-Wales 2-1 (1-0)
gól: Lawrence (17., öngól), Perisic (48.), illetve Brooks (77.)
gól: Madatov (70.), illetve Orbán (18., 53.), Holman (71.)

Észtország – Észak-Írország 1-2 (1-0)

gól: Vassziljev (25.), illetve Washington (77.), Magennis (80.)

A csoport állása: 1. Észak-Írország 9 pont/3 mérkőzés, 2. Németország 6/2, 3. Hollandia 3/2, 4. Észtország 0/2 (1-4), 5. Fehéroroszország 0/3 (1-8)

piros lap: Ionita (47., Moldova)

A csoport állása: 1. Törökország 9 pont, 2. Franciaország 6 (8-3), 3. Izland 6 (3-4), 4. Albánia 3 (3-3), 5. Moldova 3 (2-8), 6. Andorra 0

I csoport:

Skócia-Ciprus 2-1 (0-0)

gól: Robertson (61.), Burke (89.), illetve Kuszulosz (87.)

Belgium-Kazahsztán 3-0 (2-0)

gól: Mertens (11.), Castagne (14.), Lukaku (50.)

Oroszország-San Marino 9-0 (4-0)

gól: Cevoli (25., öngól), Dzjuba (31., 74., 76., 88., az elsőt 11-esből), Kudriasov (36.), Mirancsuk (41.), Szmolov (77., 83.)

A csoport állása: 1. Belgium 9 pont, 2. Oroszország 6 (14-3), 3. Skócia 6 (4-4), 4. Ciprus 3 (6-4), 5. Kazahsztán 3 (3-7), 6. San Marino 0

J csoport:

Görögország-Olaszország 0-3 (0-3)

gól: Barella (23.), Insigne (30.), Bonucci (33.)

Finnország – Bosznia-Hercegovina 2-0 (0-0)

gól: Pukki (56., 68.)

Örményország-Liechtenstein 3-0 (2-0)

gól: Ghazarjan (2.), Karapetjan (18.), Barsegjan (91.)

A csoport állása: 1. Olaszország 9 pont, 2. Finnország 6, 3. Görögország 4 (4-5), és Bosznia-Hercegovina 4 (4-5), 5. Örményország 3, 6. Liechtenstein 0