Bicsák Bence történelmi bronzérmet szerzett Jokohamában

Bicsák Bence szombaton a harmadik helyen végzett a triatlonosok világbajnoki-sorozatának jokohamai versenyén, így első magyarként szerzett érmet a sportág első számú sorozatában.

A verseny honlapja szerint a tavaly U23-as világbajnoki bronzérmes Bicsák egészen kimagasló, 1:43:26 órás idővel teljesítette az olimpiai távot (1500 méter úszás, 40 kilométer kerékpározás, 10 km futás), melyen csak a hajrában maradt le kissé a győztes, Európa-bajnok francia Vincent Luis-tól (1:43:21 óra) és a második, olimpia bronzérmes dél-afrikai Henri Schoemantól (1:43:24 óra).

A nemzetközi szövetség honlapja szerint Bicsák – aki tavaly ugyanitt ötödik helyen ért célba – ezzel a negyedik helyre jött fel a vb-sorozat pontversenyében, míg az olimpiai kcvalifikációs egyéni rangsorban már a tizedik, a világranglistán pedig a 14. helyen áll.

A férfi verseny másik magyarja, Lehmann Csongor a 45. helyen ért célba (1:53:40 óra), míg a nőknél Kovács Zsófia a 30. lett (2:00:04 óra).