Történelmi győzelem és orosz hokiarany a zárónapon

A négyes bobosok fináléja és a hokitorna döntője is hihetetlen izgalmakat hozott.

SOUTH KOREA PYEONGCHANG 2018 OLYMPIC GAMES
Marit Björgen a téli ötkarikás játékok történetének legeredményesebb versenyzője lett Phjongcshangban a vasárnapi zárónapon, amelyen az orosz olimpiai sportolók válogatottja nyerte a férfi jégkorongtornát.

A 37 éves Björgen ötödször állhatott dobogóra a dél-koreai játékokon azzal, hogy diadalmaskodott a sífutók női klasszikus stílusú 30 kilométeres versenyében.

Marit Bjorgen (MTI/AP/Kirsty Wigglesworth)

A férfi jégkorongtornán az előzetesen jóval esélyesebbnek tartott oroszok fordulatos mérkőzésen hosszabbításra kényszerültek a németek ellen, ám végül megnyerték a finálét.

A női curlingezők viadalában a svédek zártak az élen, a vasárnapi fináléban a házigazdák válogatottját múlták felül 8-3-ra.

A svéd játékosok, miután győztek (MTI/AP/Natacha Pisarenko)

A férfi négyes bobosoknál két német egység állhatott dobogóra: a Francesco Friedrich vezette kvartett győzött, míg Nico Walther egysége úgy lett második, hogy a házigazdák csapatával azonos időt száguldott.

Így a bobosoknál másodszor, a dél-koreai játékokon pedig immár harmadszor született megosztott érem.

A német Francesco Friedrich, Candy Bauer, Martin Grothkopp és Thorsten Margis, miután aranyérmet nyertek a férfi négyes bobok versenyében. (MTI/AP/Christophe Ena)

A phjongcshangi téli olimpia vasárnapi zárónapjának győztesei:

Curling:
nők: Svédország (Anna Hasselborg, Sara McManus, Agnes Knochenhauer, Sofia Mabergs, tartalék: Jennie Wahlin)

Bob:
férfi négyes: Németország (Francesco Friedrich, Candy Bauer, Martin Grothkopp, Thorsten Margis)

Jégkorong:
férfiak: Olimpiai Sportolók Oroszországból (OAR)

Sífutás:
nők, tömegrajtos, klasszikus stílusú 30 km: Marit Björgen (Norvégia)

A téli olimpián 15 sportág 102 versenyszámában avattak győztes, az éremtáblázat élén Norvégia zárt, a magyarok egy arannyal holtversenyben a 21. helyen végeztek. A lista második helyén a németek, a harmadikon a kanadaiak végeztek.

Magyarország a magyar férfi rövidpályás gyorskorcsolya váltó elsőségével téli ötkarikás játékokon története első, összességében 177. olimpiai aranyérmét szerezte, egyúttal 38 év után nyert újra medált téli olimpián.