53 ász, ötórás csata – közel a negyvenhez nem rossz egy Grand Slamen

Ivo Karlovic ötszettes, drámai csatában legyőzte a japán Szugita Juicsit, ezzel bejutott a legjobb 32 közé a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A februárban 39. születésnapját ünneplő, 211 centis horvát játékos 40 éve a legidősebb férfi játékos, aki eljutott a harmadik fordulóig az Australian Openen. 1978-ban Ken Rosewall 44 esztendősen mutatta be ezt a bravúrt, akkor még 64-es volt a főtábla.

Karlovic 53 ászt ütött a 4:53 órás szerdai mérkőzésen, amelynek döntő játszmája 12:10-re lett az övé. A következő körben az olasz Andreas Seppi lesz az ellenfele.

A világelső Rafael Nadal és a hazai közönség előtt versenyző Nick Kyrgios is bejutott a harmadik fordulóba. A spanyol játékos – aki tavaly döntőt játszott az év első Grand Slam-tornáján – az argentin Leonardo Mayer ellen győzött három játszmában, és a 17. kiemelt Kyrgios is ilyen arányban múlta felül a szerb Viktor Troickit.

A harmadik helyen kiemelt bolgár Grigor Dimitrov meglepetésre csak ötszettes csatában tudott továbbjutni. A világbajnok 3 óra 28 perc után, a döntő játszmát 8:6-ra megnyerve diadalmaskodott az amerikai Mackenzie McDonald ellen.