Kellemetlen meglepetés a budapesti tenisztornán

Babos Tímea címvédőként a nyolcaddöntőben búcsúzott a budapesti, 226 750 dollár (57,2 millió forint) összdíjazású női keménypályás tenisztornán, miután három szettben kikapott a német Mona Bartheltől.

A világranglistán 35. magyar játékos – akit a harmadik helyen emeltek ki a szervezők – csütörtökön 1 óra 54 perc alatt szenvedett vereséget a 74. helyen rangsorolt német ellenfelétől a BOK Csarnokban.

Rosszul kezdődött a mérkőzés Babos számára, aki 0:1-nél rögtön az első szervajátékát elveszítette. A végjátékban aztán játszmalabdát hárított, majd sikerült elvennie riválisa adogatógémjét, ám Barthel egy újabb brékkel lezárta a 35 perces szettet. A folytatásban Babosnak jött össze először a brék, amivel 3:2-es előnybe került, és 41 perc alatt kiegyenlítette a hátrányát. A döntő játszmában a hetedik játékig mindkét teniszező hozta az adogatását, akkor azonban Babos elveszítette a sajátját, és Barthel 5:3 után rögtön lezárta a meccset.

Babos Tímea (Fotó: MTI Fotó: Kovács Tamás) Babos Tímea (Fotó: MTI Fotó: Kovács Tamás)

A két teniszező párharcában Barthel így már 3–1-re vezet: 2012-ben Montrealban és 2015-ben Charlestonban szintén ő nyert, Babos pedig ugyancsak 2015-ben Marrákesben bizonyult jobbnak.

páros, negyeddöntő:
Kirsten Flipkens, Johanna Larsson (belga, svéd, 1.)-Ysaline Bonaventure, Jani Réka Luca (belga, magyar) 6:7 (4-7), 6:4, 10-5 – döntő rövidítés
Georgina Garcia-Perez, Stollár Fanny (spanyol, magyar)-Xenia Knoll, Aleksandra Krunic (svájci, szerb) 6:4, 6:3