Nadal már az elődöntőben Párizsban

A világelső Rafael Nadal négy szettben legyőzte az argentin Diego Schwartzmant a francia nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjében.

A szerdán eső miatt félbeszakadt találkozó csütörtöki folytatásában a tízszeres bajnok spanyol sztár ellenállhatatlanul játszott, hatodszor is megverte a 170 centis dél-amerikait, és 11. elődöntőjére készülhet a Roland Garroson. Leendő ellenfele, az argentin Juan Martin del Potro számára intő jel lehet, hogy amikor bejutott a négy közé, Nadal rendre megnyerte a salakos Grand Slam-tornát.

A 32 éves címvédő – aki 2015 óta először vesztett szettet Párizsban – 27. GS-elődöntőjébe jutott, ezzel megelőzte az örökranglista ötödik helyén Andre Agassit.

A 29 esztendős Del Potro egy ugyancsak kétnapos meccsen az Australian Openen döntős horvát Maric Cilicet búcsúztatta, és 2009 óta először került elődöntőbe a Garroson. Ami a Nadal elleni mérlegét illeti, a mallorcai játékos 9-5-re vezet kettejük különpárharcában, az argentin teniszező legutóbb a 2009-es US Openen tudta megverni őt.