Stollár a 0:6 után még felállt, de kiesett az Indian Wells-i selejtezőben

Stollár Fanny búcsúzott az Indian Wells-i keménypályás WTA-torna selejtezőjétől, miután az első körös mérkőzésen három szettben 6:0, 3:6, 7:5-ös vereséget szenvedett Christina McHale ellen.

Stollár Fanny (Forrás: WTA) Stollár Fanny (fotó: WTA)

A közel két órán át tartó mérkőzés első játszmájában egyetlen game-et sem tudott megnyerni a világranglista 122. helyén álló magyar, de talpra tudott állni és hátrányból visszabrékelve 6:3-ra hozta a másodikat. A mindent eldöntő szettet végül szoros csatában, 7:5-re húzta be hazai közönség előtt teniszező McHale, aki jelenleg 140. helyen áll a WTA rangsorában.

A nőknél a szerdán kezdődő főtáblán Babos Tímea (102.) a kazah Julia Putyinceva (47.) ellen lép majd pályára az első körben, továbbjutása esetén a korábbi világelső német Angelique Kerber lesz az ellenfele.

A férfiaknál csütörtökön kezdődnek a főtáblás mérkőzések, magyar részről Fucsovics Márton (31.) lesz érdekelt.