Babos javított, Fucsovics rontott világranglista helyezésén

Babos Tímea kilenc helyet javított, Fucsovics Márton egyet rontott a teniszezők legfrissebb világranglistáján.

A hölgyeknél Baboson kívül a legjobb 200-ban még két magyar játékos található: Stollár Fanny maradt a 149., Bondár Anna pedig egyet előrelépve most a 193.

Babos párosban – társával, a francia Kristina Mladenoviccsal holtversenyben – egy helyet visszacsúszva a negyedik.

Az élen változatlanul a japán Oszaka Naomi áll, a madridi tornán győztes holland Kiki Bertens pedig pályafutása legjobbjaként feljött a negyedik pozícióba. Ami az élcsoportot illeti, a múlt hét vesztese a kétszeres wimbledoni bajnok cseh Petra Kvitova volt, aki címvédőként már a legjobb nyolc között búcsúzott a spanyol fővárosban – Bertens verte meg a negyeddöntőben -, így a második helyről az ötödikre került.

Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):
…193. (194.) Bondár Anna 300

A férfiaknál a 27 éves nyíregyházi játékos a múlt héten a második fordulóban búcsúzott a madridi tornán, majd vasárnap, Rómában már a nyitókörben kiesett.

Az élen továbbra is a spanyol fővárosban győztes szerb Novak Djokovic áll, döntős ellenfele, a görög Sztefanosz Cicipasz a kilencedikről feljött a hetedik helyre.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):