Balázs Attila elődöntős az umagi tenisztornán

Legutóbb 2017-ben, szintén Umagban sikerült főtáblára jutnia.
Balázs Attila (fotó: Magyar Tenisz Szövetség facebook) Balázs Attila (fotó: Magyar Tenisz Szövetség facebook)

Balázs Attila három szettben legyőzte az olasz Stefano Travagliát az 524 ezer euró (168 millió forint) összdíjazású umagi salakpályás férfi tenisztorna pénteki negyeddöntőjében.

A világranglistán 105. helyezett olasz játékos az első szettben kétszer is megnyerte ellenfele adogatójátékát, Balázs Attilának (208.) mindez csak egyszer sikerült, így Travaglia 39 perc alatt játszmaelőnybe került.

A második felvonást is az olasz kezdte jobban, ám 1:2 után elveszítette a szervajátékát. A magyar teniszezőnek 5:4-nél játszmalabdája volt, de végül csak a rövidítésben sikerült egyenlítenie.

A döntő szett harmadik játéka után Travaglia ápolást kért, de folytatni tudta a meccset, viszont a továbbiakban már Balázs irányította a játékot, és 2 óra 21 perc után újabb győzelmet ünnepelhetett.

A 30 éves Balázs előzőleg 2017-ben, szintén Umagban jutott ATP-főtáblára külföldi versenyen.