Cseh László két arannyal jutott el 150. bajnoki érméig

MTI/M4 Sport
Cseh László pályafutása 149. és 150. ob-érmét is megszerezte az úszók debreceni országos bajnokságának második napján.

A 32 éves klasszis versenyző ráadásul aranyakkal gyarapította nem mindennapi gyűjteményét, miután előbb – holtversenyben Kozma Dominikkal – elsőként csapott a célba az 50 méter pillangó döntőjében, majd tagja volt az egriek 4×200 méteres gyorsváltójának is.

„Reggel nem ment annyira jól, délutánra már jobban összeállt a mozgás, bár ez még nagyon messze van attól, amit tudatos pillangózásnak neveznék. Haladunk, a vállam kínoz néha, de a gyógytorna jót tesz neki. Köszönöm a közönségnek, hogy így megünnepelték a százötvenedik érmemet. Mondjuk úgy, ez leginkább azt mutatja, milyen rettenetesen régen úszom” – mondta Cseh László.

A legrövidebb pillangószámban negyedikként végzett a 18 éves Milák Kristóf, aki a szerdai nyitónapon junior világcsúccsal nyert 200 méter pillangón. Csütörtökön sem maradt azonban érem nélkül az ifjú kiválóság, aki közvetlenül a „pille” fináléja előtt 400 méter gyorson ért be másodikként Bernek Péter mögött. Bernek, aki szerdán 100 méter háton diadalmaskodott, bravúrosan folytatta: a következő döntőben, 200 méter vegyesen is ő bizonyult a legjobbnak úgy, hogy a hajrában a szám klasszisát, Verrasztó Dávidot is befogta, és a célban megelőzte.

„Ez egy szép búcsú volt a négyszáz gyorstól, legalábbis erre az idényre. Azt hiszem, ugyanúgy ráfér a pihentetés, mint a kétszáz hátra, amelyet két évig hagytam. A rövidpályás szezonban megint elkezdem úszni, de most a négyvegyes és a kétszáz hát van a fókuszban” – nyilatkozta a BVSC úszója.

A nőknél 400 méter gyorson a rendkivüli tehetség, a 2001-es születésű Késely Ajna korosztályos csúcsot elérve (4:05.61 p) megvédte címét, nagy harcban tartva maga mögött a szám olimpiai negyedik helyezettjét és Európa-bajnokát, Kapás Boglárkát. Előző nap, 800 méter gyorson éppen fordított volt a sorrend közöttük.

„Nagyon örülök, bár a végén már nagyon fájt. Tudtam, hogy erősen el kell kezdenem, ez végül is bejött, bár a végén picit féltem, mert Bogi nagyon jött” – fogalmazott sikerét követően a 10-szeres junior Európa-bajnok.

A 200 méteres vegyes döntőjét kisebb meglepetésre az inkább mellúszásban jeleskedő Sebestyén Dalma nyerte Verrasztó Evelyn előtt, 50 m pillangón pedig Molnár Flóra akárcsak tavaly, idén is győzött.

Molnár Flóra három hét betegség után és pár kiló plusz ellenére lett országos bajnok:

50 m pillangó:
1. Cseh László (Egri Úszó Klub) és Kozma Dominik (BVSC-Zugló) 23.84-23.84 másodperc
3. Takács Krisztián (Győri Úszó SE) 23.91

4×200 m gyorsváltó:
1. Egri Úszó Klub (Holló Balázs, Cseh László, Grátz Benjámin, Németh Nándor) 7:18.39 perc

3. Ollé Mónika (Győri Úszó SE) 27.27

1. Szegedi Úszó Egylet (Fábián Fanni, Vas Luca, Bonecz Boglárka, Olasz Anna) 8:16.84 perc