Hosszú Katinka negyedik lett 100 háton

Hosszú alig maradt le a dobogóról, Burián Kata hetedik lett ugyanebben a számban.

A 100 méteres hátúszás döntőjében két magyarért, Hosszú Katinkáért és Burián Katáért szoríthattunk, Hosszú a második, míg Burián – egyéni csúccsal – a hetedik idővel jutott be.

A szám olimpiai címvédőjének ezúttal nem sikerült úgy a rajtja, mint az olimpián és a fordulónál is csak a hatodik helyen úszott, míg Burián nyolcadikként fordult.

A fordulásnál egyértelműnek tűnt, hogy Hosszúnak a győzelemre nincs esélye, sőt, az éremszerzésre sem sok.

A háromszoros olimpiai bajnok végül nagyot hajrázva, 59.64-es eredményével, mindössze három századdal, éppen csak lemaradt a dobogóról, míg Burián a hetedik helyen, a hétfői egyéni rekordjától négy századdal elmaradva, 1:00.05.-ös idővel csapott a célba.

A győzelmet az orosz Feszikova szerezte meg, 59.19-es idővel.

Kicsit izgultam, de az úszás most jó volt. Sajnos azonban a fordulót nagyon elrontottam, és ez hiányzott az egy percen belüli időhöz” – összegzett Burián.

(forrás: M4 Sport) (forrás: M4 Sport)