Kezdődik a vizes-vb! Mutatjuk, kinek, mikor szurkolhat

Július 12-én a nyitóünnepséggel kezdetét veszi a dél-koreai Kvangdzsuban a vizes-világbajnokság, az eseményt 13 órától élőben közvetít az M4 Sport és az m4sport.hu. Eleinte a nyíltvízi úszóknak, a szinkronúszóknak és a vízilabdázóknak szoríthatunk. A világbajnokság küzdelmeit a közmédia kiemelten kezeli tévében és online egyaránt. Íme a részletes program!

Glasgow, 2018. augusztus 8. Rasovszky Kristóf a célban, miután megnyerte a nyíltvízi úszók 5 km-es számát a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon 2018. augusztus 8-án. (MTI/EPA/Rober Perry) A kétszeres Európa-bajnok Rasovszky Kristóf éremesélyekkel ugrik vízbe a világbajnokságon (MTI/EPA/Rober Perry)



A nyíltvízi úszás programja (magyar idő szerint):

július 13., szombat:

férfi 5 km (Rasovszky Kristóf, Székelyi Dániel) 1.00

július 14., vasárnap:

női 10 km (Olasz Anna, Rohács Réka) 1.00

július 16., kedd:

férfi 10 km (Rasovszky Kristóf, Székelyi Dániel) 1.00

július 17., szerda:

női 5 km (Olasz Anna, Rohács Réka)

július 18., csütörtök:

csapatverseny 5 km 1.00

július 19., péntek:

férfi 25 km (Rasovszky Kristóf, Gyurta Gergely) 1.00

 

női 25 km (Olasz Anna, Sömenek Onon Kata) 1.20

magyar férfi vízilabda-válogatott (Fotó: Madar Dávid/MVLSZ) A pólósok is medencébe ugranak (Fotó: Madar Dávid/MVLSZ)



A női és a férfi vízilabdatorna programja (magyar idő szerint):

július 14., vasárnap:

nők:

csoportkör, 1. forduló: 

A csoport: 

Dél-afrikai Köztársaság - Hollandia 1.30 
Új-Zéland - Egyesült Államok 2.50 

B csoport: 

Kanada-Oroszország 4.10 
Magyarország-Koreai Köztársaság 5.30 

C csoport: 

Kuba-Kazahsztán 9.30 
Görögország-Spanyolország 10.50 

D csoport: 

Japán-Kína 12.10 
Olaszország-Ausztrália 13.30 

július 15., hétfő:

férfiak:

csoportkör, 1. forduló: 

A csoport: 

Szerbia-Montenegró 1.30 
Koreai Köztársaság-Görögország 2.50 

B csoport: 

Egyesült Államok-Kazahsztán 4.10 
Horvátország-Ausztrália 5.30 

C csoport: 

Dél-afrikai Köztársaság - Spanyolország 9.30 
Új-Zéland - Magyarország 10.50 

D csoport: 

Brazília-Olaszország 12.10 
Németország-Japán 13.30

július 16., kedd:

nők:

csoportkör, 2. forduló:

A csoport:

Egyesült Államok-Hollandia 12.10
Dél-afrikai Köztáraság - Új-Zéland 13.30

B csoport:

Koreai Köztársaság-Oroszország 1.30
Kanada-Magyarország 2.50

C csoport:

Spanyolország-Kazahsztán 4.10
Kuba-Görögország 5.30

D csoport:

Ausztrália-Kína 9.30
Japán-Olaszország 10.50

július 17., szerda:

férfiak:

csoportkör, 2. forduló:

A csoport:

Görögország-Montenegró 12.10
Szerbia-Koreai Köztársaság 13.30

B csoport:

Ausztrália-Kazahsztán 1.30
Egyesült Államok-Horvátország 2.50

C csoport:

Magyarország-Spanyolország 4.10
Dél-afrikai Köztársaság - Új-Zéland 5.30

D csoport:

Japán-Olaszország 9.30
Brazília-Németország 10.50

július 18., csütörtök:

nők:

csoportkör, 3. forduló:

A csoport:

Dél-afrikai Köztársaság - Egyesült Államok 9.30
Új-Zéland - Hollandia 10.50

B csoport:

Kanada-Koreai Köztársaság 12.10
Magyarország-Oroszország 13.30

C csoport:

Kuba-Spanyolország 1.30
Görögország-Kazahsztán 2.50

D csoport:

Japán-Ausztrália 4.10
Olaszország-Kína 5.30

július 19., péntek:

férfiak:

csoportkör, 3 forduló:

A csoport

Szerbia-Görögország 9.30
Koreai Köztársaság-Montenegró 10.50

B csoport:

Egyesült Államok-Ausztrália 12.10
Horvátország-Kazahsztán 13.30

C csoport:

Dél-afrikai Köztársaság - Magyarország 1.30
Új-Zéland - Spanyolország 2.50

D csoport:

Brazília-Japán 4.10
Németország-Olaszország 5.30

július 20., szombat:

nők:

a 13-16. helyért: 

A4-B4 3.30 

C4-D4 5.00 

a negyeddöntőbe jutásért:

A2-B3 7.00

A3-B2 8.30 

C2-D3 10.00

C3-D2 11.30 

július 21., vasárnap: 

férfiak:

a 13-16. helyért:

A4-B4 3.30

C4-D4 5.00

a negyeddöntőbe jutásért:

A2-B3 7.00

A3-B2 8.30

C2-D3 10.00

C3-D2 11.30

július 22., hétfő:

nők:

a 15. helyért 1.00 

a 13. helyért 2.30 

a 9-12. helyért 4.00, 5.30 

negyeddöntő 7.00, 8.30, 10.00, 11.30

július 23., kedd:

férfiak:

a 15. helyért 1.00 

a 13. helyért 2.30 

a 9-12. helyért 4.00, 5.30 

negyeddöntő 7.00, 8.30, 10.00, 11.30

július 24., szerda:

nők:

a 11. helyért 2.30 

a 9. helyért 4.00 

az 5-8. helyért 7.00, 8.30 

elődöntő 10.00, 11.30

július 25., csütörtök:

férfiak:

a 11. helyért 2.30 

a 9. helyért 4.00 

az 5-8. helyért 7.00, 8.30 

elődöntő 10.00, 11.30

július 26., péntek:

nők:

a 7. helyért 7.00 

az 5. helyért 8.30 

a 3. helyért 10.00 

döntő 11.30

július 27., szombat:

férfiak:

a 7. helyért 7.00 

az 5. helyért 8.30 

a 3. helyért 10.00 

döntő 11.30

A mexikói csapat a szinkronúszás csapatversenye kombinációs szabadgyakorlatának döntőjében a 17. vizes világbajnokságon a Városligetben 2017. július 22-én. (MTI/EPA/Patrick B. Kraemer) A szinkronúszók versenye is kezdetét veszi (MTI/EPA/Patrick B. Kraemer)



A szinkronúszó versenyek programja (magyar idő szerint):

július 12., péntek:

egyéni technikai selejtező 4.00 

páros technikai selejtező (Gács Boglárka, Dávid Janka) 9.00

július 13., szombat:

vegyespáros technikai selejtező 4.00 

egyéni technikai DÖNTŐ 12.00 

július 14., vasárnap:

csapat technikai selejtező (Magyarország) 4.00 

páros technikai DÖNTŐ 12.00

július 15., hétfő:

egyéni szabadgyakorlat selejtező 4.00

vegyespáros technikai DÖNTŐ 10.00

highlight DÖNTŐ (Magyarország) 12.00 július 16., kedd:

páros szabadprogram selejtező (Gács Boglárka, Dávid Janka) 4.00

csapat technikai DÖNTŐ 12.00

július 17., szerda:

csapat szabadprogram selejtező (Magyarország) 4.00

egyéni szabadprogram DÖNTŐ 12.00

július 18., csütörtök:

szabad kombináció selejtező (Magyarország) 4.00

páros szabadprogram DÖNTŐ 12.00

 július 19., péntek:

vegyes páros szabadprogram selejtező 4.00

csapat szabadprogram DÖNTŐ 12.00

 július 20., szombat:

vegyespáros szabadprogram DÖNTŐ 10.00

szabad kombináció DÖNTŐ 12.00