Negyeddöntős a női póló-, 12. a szinkronúszó-válogatott - szombati összefoglaló

A Koreai Köztársaságban zajló vizes világbajnokság vasárnapi, nyolcadik versenynapján könnyed sikerrel jutott negyeddöntőbe a magyar női vízilabda-válogatott, a szinkrónúszóknál az oroszok taroltak, a magyar csapat 12. helyen végzett a szabad kombinációs versenyszám döntőjében, míg a műugróknál ausztrál és kettős kínai győzelem született.

A 8. nap összefoglalója:

VÍZILABDA

A magyar női vízilabda-válogatott 17-6-ra legyőzte Új-Zéland csapatát, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé, ahol hétfőn, közép-európai idő szerint 11:30-tól az olimpiai ezüstérmes olaszokkal találkozik.

Az Európa-bajnok holland válogatott nehezen, de legyőzte a kanadai csapatot a nyolcaddöntőben, így a nyolc között a spanyolokkal csap össze.

Vízilabda, nők:

A negyeddöntőbe jutásért:

Görögország-Kína 12-8 (4-1, 2-2, 4-4, 2-1)

Ausztrália-Kazahsztán 13-3 (4-0, 2-1, 3-2, 4-0)

Magyarország - Új-Zéland 17-6 (4-2, 4-1, 4-1, 5-2)

Hollandia-Kanada 5-4 (0-0, 4-2, 1-0, 1-1)

A 13-16. helyért:

Dél-afrikai Köztársaság - Koreai Köztársaság 26-3 (7-1, 4-0, 7-1, 8-1)

SZINKRONÚSZÁS

A magyar válogatott a 12. helyen végzett a szinkronúszók szabad kombinációs versenyszámának döntőjében. A szombati, 12 együttest felvonultató fináléban az Apáthy Anna, Dávid Janka, Farkas Dóra, Gács Boglárka, Gerstenkorn Mira, Hungler Szabina, Kassai Kamilla, Péntek Lili Hajnal, Szabó Anna, Teravágimov Virág összeállítású együttes 77,9333 pontot kapott gyakorlatára.

Szabad kombináció, világbajnok:

Oroszország 98,0000 pont

2. Kína 96,5667

3. Ukrajna 94,5333

...12. MAGYARORSZÁG 77,9333

A szinkronúszók vegyespárosainak szabadprogramját az Alekszandr Malcsev, Maja Gurbanbergyijeva orosz duó nyerte, az ezüstérmet az olaszok, a bronzot a japánok szerezték meg.

Vegyespáros, szabadprogram, világbajnok:

Alekszandr Malcsev, Maja Gurbanbergyijeva (Oroszország) 92,9667 pont

2. Giorgio Minisini, Manila Flamini (Olaszország) 91,8333

3. Acusi Abe, Adacsi Jumi (Japán) 90,400

MŰUGRÁS

A Matthew Carter, Keeney Maddison ausztrál duó nyerte a vegyes szinkronműugrás versenyét, a második helyen a kanadaiak, a harmadikon a németek végeztek.

Vegyes szinkronműugrás, világbajnok:

Matthew Carter, Keeney Maddison (Ausztrália) 304,86 pont

2. Francois Imbeau-Dulac, Jennifer Abel (Kanada) 304,08

3. Lou Massenberg, Tina Punzel (Németország) 301,62

Kettős kínai sikert hozott a férfi toronyugrók versenye, amely az utolsó műugró szám volt a dél-koreai viadalon. Az aranyérmet Jang Csi-an szerezte meg Jang Hao előtt, míg a harmadik - jelentős hátránnyal - az orosz Alekszandr Bondar lett.