Szabó-Feltóthy ismét hajszálnyira a dobogótól a junior vb-n

M4 Sport/mti
Szabó-Feltóthy Eszter a negyedik helyen végzett 200 méter háton csütörtökön, a Duna Arénában zajló junior úszó-világbajnokság harmadik napján.

A nap egyetlen magyar érdekeltségű döntőjében a Vasas versenyzője – aki a délelőtti előfutamban 2:11.70 perces idejével két századot javított egyéni legjobbján – 2:10.92-es újabb egyéni csúccsal ért célba. Szabó-Feltóthy kedden 400 méter vegyesen is negyedik lett, ott tíz másodpercet faragott saját legjobb idejéből.

A döntő:

Amellett, hogy örült az újabb jó helyezésének, kissi bosszúsan nyilatkozott, hogy ismét épphogy lecsúszott a dobogóról:

Ami a középdöntőket illeti, Zombori Gábor 50 háton a 11. helyen jutott tovább a következő körbe (25.98), még Békési Eszter 100 mellen szállhat harcba a legjobb nyolcba kerülésért, miután a hatodik helyen kvalifikálta magát a középdöntőbe (1:09.12).

A magyarok eddig két érmet nyertek a vb-n, a nyitónapon Zombori 400 méter gyorson diadalmaskodott, szerdán pedig Berecz Blanka második lett 200 méter pillangón.

Borítókép: Szabó-Feltóthy Eszter (Facebook/Magyar Úszó Szövetség)