-ra

Élő stream csatornák X
×

A címvédő átka: a németek sem brazilok, de lesznek-e spanyolok?

A címvédők átka Németországot is utolérte, a regnáló világbajnok vereséggel kezdett Oroszországban, miután meglepetésre 1–0-ra kikapott Mexikótól az F csoport első mérkőzésén.
(MTI/EPA/Felipe Trueba)

Miért átok? Az elmúlt öt világbajnokságon ötből négy címvédő maradt nyeretlen első csoportmérkőzésén. 2002-ben a franciák Szenegáltól, 2014-ben a spanyolok Hollandiától kaptak ki, 2010-ben Olaszország döntetlennel rajtolt Paraguay ellen, az elmúlt 16 évben egyedül Brazília tudott címvédőként győzelemmel nyitni 2006-ban, Horvátország ellen.

2002 és 2014 között négyből három címvédő a csoportkört sem élte túl, itt is a 2006-os brazil csapat a kivétel, de a negyeddöntőn már ők sem tudtak túllépni.

Németország (vagy korábban NSZK) 1982 óta harmadszor maradt nyeretlen első vb-mérkőzésén. 1982-ben 2–1-re kaptak ki Algériától, végül a döntőig jutottak, akárcsak 1986-ban, amikor egy Uruguay elleni ikszel rajtoltak. Tegyük hozzá, amikor a németek nyeretlenül kezdtek egy világbajnokságot, minden alkalommal továbbléptek a csoportból. 2018-ban Svédország és Dél-Korea ellen kell ezt kiharcolniuk.

A világbajnokságok történetében egyetlen olyan csapat volt, amely vereséggel nyitott a vb-n, de végül elhódította a trófeát: 2010-ben Spanyolország, amely Dél-Afrikában egy a német-mexikóihoz rendkívül hasonlító mérkőzésen szintén 1–0-ra kapott ki Svájctól.

A németeknek egyébként 25 lövési kísérlete volt a Mexikó elleni mérkőzésen, ez a második legtöbb egy olyan csapattól vb-n, amely nem szerzett gólt. Portugália 2006-ban 27 lövésből sem tudta bevenni Anglia kapuját.

A kapitánynak fel kell ráznia csapatát (MTI/EPA/Peter Powell)

És végezetül: amióta Joachim Löw irányítja a német válogatottat, eddig minden nagy tornán győzelemmel kezdtek, sőt, gólt sem kaptak. Eddig.

A német válogatott első mérkőzéseinek eredményei Löw irányításával:
2008.06.08., Németország-Lengyelország 2-0 – végső eredmény: Eb-döntő
2010.06.13., Németország-Ausztrália 4-0 – végső eredmény: vb-bronzérem
2012.06.09., Németország-Portugália 1-0 – végső eredmény: Eb-elődöntő
2014.06.16., Németország-Portugália 4-0 – végső eredmény: világbajnok
2016.06.12., Németország-Ukrajna 2-0 – végső eredmény: Eb-elődöntő
2018.06.17., Németország-Mexikó 0-1 – végső eredmény: ?

A Németország–Mexikó (0–1) találkozóról itt olvashat bővebben, az összefoglalót a lejátszóra kattintva tekintheti meg.