-ra

Élő stream csatornák X
×

Ennél ostobább húzás aligha lesz a focivébén

Már a Kolumbia–Japán találkozó negyedik percében a kiállítás sorsára jutott Carlos Sánchez, a dél-amerikaiak középpályása.

Sánchez egy lövéssel befejezett japán támadás végén kapusnak képzelte magát és kézzel ütötte ki a gólba tartó labdát, amiért azonnal tizenegyes és emberhátrány járt.

A büntetőt Kagava Sindzsi értékesítette, ezzel lett 0–1, egyébként ez volt az első japán 11-es a vb-ken és szintén az első, amit Kolumbia ellen ítéltek.

Ezzel a Fiorentinában futballozó Carlos Sánchez lett a 2018-as torna első piros laposa és a világbajnokságok történetének második leggyorsabban kiállított játékosa. Ennél korábban csak az uruguayi Jose Batistának sikerült befejezni egy meccset, 1986-ban 55 másodperc után mutatták fel neki a piros lapot Skócia ellen (0–0).

Carlos Sánchez hatosban (fotó: EPA/ERIK S. LESSER )

A Kolumbia–Japán mérkőzést az M4 sporton vagy a linkre kattintva nézheti élőben.