-ra

Élő stream csatornák X
×

Mbappé a 16 közé lőtte a franciákat

A francia válogatott bejutott a nyolcaddöntőbe az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon, miután csütörtökön Jekatyerinburgban 1–0-ás győzelmet aratott Peru felett a C csoport 2. fordulójában. A vesztes dél-amerikai együttes már biztosan nem kerülhet a tizenhat közé.

Eredmény:
C csoport, 2. forduló:
Franciaország-Peru 1-0 (1-0)
Jekatyerinburg, 32 789 néző, v.: Mohammed Abdulla Mohamed (egyesült arab emírségekbeli)
gólszerző: Mbappé (34.)
sárga lap: Matuidi (16.), illetve Guerrero (23.), Aquino (81.)

Franciaország:
Hugo Lloris – Benjamin Pavard, Raphaël Varane, Samuel Umtiti, Lucas Hernandez – Paul Pogba (Steven Nzonzi, 89.), N’Golo Kanté – Kylian Mbappé (Ousmane Dembélé, 75.), Antoine Griezmann (Nabil Fekir, 80.), Blaise Matuidi – Olivier Giroud

Peru:
Pedro Gallese – Luis Advíncula, Christian Ramos, Alberto Rodríguez (Anderson Santamaría, a szünetben), Miguel Trauco – Pedro Aquino, Yoshimar Yotún (Jefferson Farfán, a szünetben) – André Carrillo, Christian Cueva (Raúl Ruidíaz, 82.), Edison Flores – Paolo Guerrero

I. félidő:
34. perc: Giroud 10 méterről leadott lövését sikerült blokkolnia Rodrígueznek, ám a labda átperdült Gallese kapuson, ami így lett jó Mbappénak, aki két lépésről az üres kapuba lőtt (1-0).

A franciák hálóőre, a 31 éves Hugo Lloris 100. alkalommal lépett pályára a válogatottban, honfitársai közül hetedikként és első kapusként.

Az első félidőben a helyzet nélküli, kiegyenlített mezőnyjátékot követően a franciák előtt adódott előbb gólszerzési lehetőség – a 15. perc környékén mindjárt kettő is -, majd tíz perc múlva a peruiak is betalálhattak volna. Guerrero kimaradt ziccere után nem sokkal Mbappé révén megszerezte a vezetést a francia válogatott, amely a szünetig irányította a játékot. Mbappé eddig csak a franciák legfiatalabb pályára lépő játékosa volt a vb-k történetében, immár a legfiatalabb gólszerzőjük is egyben: a támadó (19 év és 183 nap) David Trezeguet (20 év és 246 nap) rekordját döntötte meg.

A második játékrészben a dél-amerikaiak végig mezőnyfölényben játszottak. A franciák beszorultak a saját térfelükre, ritkán tudtak támadást vezetni, és akkor sem jutottak el a befejezésig. Ellenben a peruiak előtt sorra adódtak a lehetőségek, de egyiket sem tudták gólra váltani. Így – miként az első fordulóban a dánok ellen – a mezőnyfölény nem ért egyenlítést.