Élő stream csatornák X

2018 Foci-VB - Cikkek

Történelmi gól a németek győztes találata

| Forrás: m4sport.hu
Toni Kroosnál még senki nem szerzett későbbi gólt pontrúgásból a vb-k történetében.

A svéd és a német válogatott tagjai a német Toni Kroos gólja után. (MTI/AP/Szergej Gric)

Toni Kroos 95. percben szerzett szabadrúgásgóljával nyert Németország Svédország ellen az oroszországi labdarúgó-világbajnokság F csoportjának második fordulójában. A Real Madrid középpályása a vb-k történetének legkésőbbi találatát szerezte pontrúgásból, hiszen labdája 94:39-kor vágódott a bal felső sarokba. Az eddigi rekordot Francesco Totti tartotta, aki a 2006-os tornán 94:26-kor értékesített egy tizenegyest Ausztrália ellen.

A szombati játéknap azért is volt érdekes, mert a három találkozón összesen négy gól született a 90. perc után. A svédek pedig azért is szomorkodhatnak, mert ők azok, akik a világbajnokságok történetében a legtöbbször veszítettek nyert állásból. Eddig pontosan nyolcszor fordítottak ellenük a vb-ken.

A németektől kiállított Boateng a nyolcadik német játékos a vb-k történetében, akit idő előtt leküldtek. Náluk több piros lapot csak Brazília (11), Argentína (10), Uruguay (9), Olaszország (8) és Kamerun (8) kapott.

A németek azért is „izgulhattak” mert eddig csak egyetlen alkalommal, 1958-ban kezdték két vereséggel a vb-t. Akkor a svédek (1-3) és a franciák (3-6) bizonyultak jobbnak náluk. Egy rekordot így is megdöntöttek, hiszen ilyen sokáig, 138 percig (90+48) még soha nem kellett várni német-gólra. Eddig az 1962-es vb volt az, amikor a legtovább, 135 percig kellett várni.

A győztes gólt szerző Toni Kroos elit társaságba lépett, hiszen eddig csak Gerd Müller (1970, 1972), Dieter Müller (1976, 1978), és Karl-Heinz Rummenigge (1978, 1980) voltak azok, akik első olyan Eb- és vb-mérkőzésükön is gólt szereztek, amikor kezdők voltak.