Andrásfi Tibor bronzérmet szerzett a budapesti párbajtőr Grand Prix-n

Bronzérmet szerzett Andrásfi Tibor a budapesti WestEnd párbajtőr Grand Prix férfi versenyében.

A 19 éves junior világbajnok a kínai Szung Hung-csiével szoros asszót vívott a versenynap elején, később viszont magabiztosan vette az akadályokat, a francia Alex Favát, aztán Siklósi Gergelyt, majd az orosz Pavel Szuhovot búcsúztatva jutott be az elődöntőbe, ahol Minobe Kazujaszu volt az ellenfele. A japán korábban két magyart is legyőzött, másodjára ráadástussal Rédli Andrást múlta felül a negyeddöntőben. Harmadjára is ő örülhetett, mert türelmesebb és pontosabb volt Andrásfinál.

Az első és a második három percben kevés tus esett, mindkét fél óvatos volt. Passzivitásért előbb sárga, majd piros lapot kaptak, így lett 1-1 után 2-2. A folytatásban aztán már akadt néhány akció, a harmadik szakaszban pedig 5-6-nál a magyar párbajtőröző megpróbált kezdeményezni, de ezt a japán okosan használta ki és ellépett. 8-11-től fokozatosan nőtt a különbség, így Minobe jutott a döntőbe, ahol az olasz Andrea Santarellit is legyőzte.

„Nehezen indult a nap, de a hosszabbításos győzelem nagy lökést adott. Innentől kezdve brillíroztam, élveztem a vívást és változatos tusokat adtam. Amit kiterveltem, meg tudtam valósítani” – összegzett Andrásfi, aki az eddigi legjobb eredményét érte el a felnőttek között. Az elődöntőről azt mondta, hogy a japán vívó lábbal megfogta őt. „Beragadtam, és volt neki egy akciója, amivel meglepett” – tette hozzá.

Először még csalódottnak érezte magát, de ahogy teltek a percek már tudta értékelni a teljesítményét. Egyúttal jelezte: a júliusi világbajnokságon a válogatott tagjaként szeretne visszatérni a BOK Csarnokba.

Legutóbb 2016-ban volt magyar érmese a hazai párbajtőr vk-nak, akkor Boczkó Gábor végzett a harmadik helyen.

A 315 fős mezőnyben rég nem látott nagyszerű teljesítménnyel tíz magyar jutott fel a pénteki selejtezőből a főtáblára. A vasárnapi folytatásnál hatan vették sikerrel az első akadályt, a következő körben feleződött a hazai létszám, majd a legjobb 16-ból ketten léptek tovább, a negyeddöntőből pedig Andrásfinak sikerült beverekednie magát a négy közé. A csapatban világbajnok, olimpiai bronzérmes, egyéniben Európa-bajnok, vb-harmadik Rédli egy tusra volt ugyanettől.

A WestEnd GP-n a férfiak versenyével a tavaly elhunyt négyszeres olimpiai bajnok Kulcsár Győzőre emlékeztek.