Kiütéses szolnoki siker a vízilabda BL-ben

Bátoriék valamennyi negyedet megnyerve arattak gólzáporos győzelmet és holtversenyben vezetik csoportjukat.

A címvédő Szolnok 11 góllal győzött Hollandiában az Alphen vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában.

A csoportküzdelmek ötödik fordulójában a magyar csapat mindegyik negyedet megnyerte, nem volt egy súlycsoportban vele a hazai együttes.

A Szolnok a Spandauval és az olasz Pro Reccóval együtt vezeti a B csoportot 12 ponttal, míg az Eger az ötödik helyen áll héttel.

Az OSC a spanyol Barcelonetával és a német Hannoverrel együtt hat pontot gyűjtött eddig, és ezzel az ötödik. A BL főtábláján két nyolcas csoportban zajlanak a küzdelmek, a genovai nyolcas döntőt június 7. és 9. között rendezik.

Eredmények (az európai szövetség honlapjáról):
férfi Bajnokok Ligája, 5. forduló:
B csoport:
AZC Alphen (holland)-Szolnoki Dózsa 6-17 (1-4, 4-5, 1-5, 0-3)
a magyar csapat gólszerzői: Younger 4, Prlainovic, Aleksic 3-3, Jansik 2, Hangay, Bátori, Cuk, Kis G., Fülöp 1-1
korábban:
Spandau Berlin (német) – ZF-Eger 10-9 (3-4, 4-3, 2-0, 1-2)
a magyar csapat gólszerzői: Hárai 3, Vlahopulosz 2, Bedő, Kovács G., Hosnyánszky, Rasovic 1-1