Nem szerzett előnyt az UVSE az Euroligában

Házigazdaként döntetlent játszott az UVSE az olasz Padovával a női vízilabda Euroliga negyeddöntőjének első mérkőzésén a Hajós uszodában, így nem szerzett előnyt a március 17-i itáliai visszavágóra.

Eredmény, női Euroliga, negyeddöntő, első mérkőzés:
UVSE-Plebiscito Padova (olasz) 7-7 (1-1, 3-2, 2-2, 1-2)
a magyar csapat góldobói: Steffens, Keszthelyi 2-2, Takács, Sevenich, Csabai 1-1

Váltott vezetéssel jutottak el a gárdák 4-4-ig, amikor is – a harmadik negyedben – a végül kétszer eredményes Keszthelyi Rita, majd a holland Vivian Sevenich révén 6-4-re ellépett az előző kiírásban LEN Kupát nyert magyar együttes. Az utolsó nyolc percben Csabai Dóra alakította 7-5-re az állást, de nem lett meg a hazai győzelem. Előbb szépített a Padova, majd 53 másodperccel a vége előtt ki is egyenlített, így immár az olasz csapat várhatja kedvezőbb helyzetben a három hét múlva esedékes visszavágót.